جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
 
پایان عملیات شبانه چهار ساعته برای مهار آتش سوزی لنج باری/علل بروز آتش سوزی توسط تیم بررسی سوانح دریایی درحال انجام است
عملیات شبانه اطفای حریق یک فروند لنج تجاری بدون بار و سرنشین در بندرگاه جزیره هرمز و بازگشت این بندر به شرایط عادی، با حضور به موقع تیم های امداد دریایی و بندری، کمتر از چهارساعت زمان برد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، حوالی ساعت ۲۰ شامگاه یکشنبه ۲۸مهرماه، به دنبال وقوع حادثه آتش‌سوزی در یک فروند لنج باری پهلو گرفته در بندرگاه هرمز، مدیر بندر، کارکنان برج کنترل و شاهدان عینی این حادثه به سرعت در تماس با سامانه ۱۵۵۰، از مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی هرمزگان کمک خواستند.

بلافاصله دو شناور ناجی ۱۵ و ۱۶ از بنادر شهید حقانی بندرعباس و شهید ذاکری قشم و یک فروند قایق آر آی بی از بندرعباس  به محل حادثه در جزیره هرمز اعزام شدند.

همچنین پس از اعلام اضطرار، "مکی زاده" معاون دریایی اداره کل بنادر هرمزگان، "محمدحسینی" مدیر بندر شهید باهنر و سایر مدیران و کارشناسان ایمنی بنادر مرکز استان برای مدیریت بحران حادثه در محل حضور یافتند.

"حمیدرضا محمدحسینی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر که هم اکنون در بندرگاه هرمز حضور دارد، گفت: در نخستین دقایق بامدادی و پس از چهار ساعت تلاش خستگی ناپذیر تیم های دریایی و بندری، عملیات شبانه مهار آتش در این لنج فایبرگلاس با موفقیت به پایان رسید.

وی افزود: خوشبختانه با ابتکار عمل تیم مدیریت بحران حادثه و به منظور جلوگیری از احتمال سرایت آتش به سایر شناورهای پهلوگرفته در بندرگاه، لنج مضطر از اسکله جداسازی و به گوشه ای امن در ضلع غربی حوضچه، انتقال یافته بود.

محمدحسینی تصریح کرد: خوشبختانه در زمان حادثه هیچ خدمه ای روی شناور نبوده و لنج نیز هیچ محموله باری در انبارهای خود نداشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر خاطرنشان کرد: با پایان یافتن عملیات اطفای حریق و خنک سازی محدوده های مشتعل درون لنج، مطالعات کارشناسی تیم بررسی سوانح دریایی استان هم اکنون آغاز شده و علل اصلی بروز آتش سوزی مورد کنکاش دقیق تیم اعزامی از بندرعباس قرار خواهد گرفت.

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۰۶
تعداد بازدید : ۳۵۰
کد خبر : ۴۸,۳۳۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید