جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 
رئیس بنیاد مستعضعفان از بزرگترین پایانه کانتینری ایران بازدید می کند
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی عصر امروز چهارشنبه(هشتم آبان ماه) به همراه جمعی از مدیران ارشد این نهاد و مسئولان استانی از بزرگترین و پیشرفته ترین پایانه کانتینری ایران در بندر شهید رجایی بندرعباس بازدید می کند.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "سید پرویز فتاح " در جریان سفر به مرکز استان هرمزگان با حضور در قلب بزرگترین بندر تجاری کشور از امکانات و قابلیت های منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، کشتی های داخلی و خارجی پهلو گرفته در اسکله ها و عملیات تخلیه و بارگیری کالا بازدید می کند.

این نخستین سفر فتاح به پایتخت دریایی ایران در قامت سکاندار دومین موسسه اقتصادی بزرگ کشور پس از شرکت ملی نفت ایران، محسوب می شود که نهاد تحت مدیریتش در عرصه های مختلف اقتصادی همچون خدمات، صنعت و معدن، انرژی، ساختمان و کشاورزی، جهانگردی، حمل‌ونقل، سرمایه‌گذاری، بیمه و بانکداری، تجارت و بازرگانی فعالیت می‌کند و در حال حاضر ۱۱ هلدینگ و مالکیت ۱۶۹ شرکت را زیر پوشش خود دارد.

شرکت خدمات دریایی و بندری سینا به عنوان یکی از دو اپراتور پایانه کانتینری شماره 2 بندر شهید رجایی زیرمجموعه هلدینگ سیاحتی و حمل و نقلی پارسیان(از هلدینگ های اقماری بنیاد مستضعفان است) که به عنوان بزرگترین مجموعه خدمات بندری، دریایی، هتلداری، سیاحتی و تفریحی و ریلی کشور به شمار می رود.

شرکت سینا هم اکنون علاوه بر حضور در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی بندرعباس(با اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم برای بیش از 1500 نفر)، در سایر بنادر بزرگ کشور همچون امام خمینی (ره)، بوشهر و نوشهر نیز فعالیت دارد.

شایان ذکر است، بندر شهید رجایی به دلیل برخورداری از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و بهره مندی از تجهیزات روز دنیا، بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری 85 درصد کالاهای کانتینری در سطح کل بنادر ایران را پشتیبانی می کند.

واحد اطلاعات و اخبار

۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۰۶
تعداد بازدید : ۴۸۵
کد خبر : ۴۸,۴۳۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید