جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 
برگزاری رزمایش عملیاتی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در بندرلنگه
همزمان با هفته پدافند غیر عامل و در راستای آمادگی همه‌جانبه و ارتقاء سطح آگاهی نیروهای امدادی و خدمات رسان در مواجهه با بحران‌های احتمالی، رزمایش بزرگ ایمنی، امنیت، اطفای حریق و امداد و نجات در بندر لنگه با موفقیت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "قاسم عسکری نسب" مدیر بندرلنگه هدف از برگزاری این رویداد را به روزرسانی بنادر طبق قوانین مدیریت بحران بر اساس سیستم فرماندهی حادثه و برگزاری تمرین عملیاتی در راستای آموزش و آمادگی در مقابله با حوادث دانست و گفت: با برگزاری این رزمایش در نقاط مختلف از اسکله و بارانداز بندرلنگه قصد داریم تا تعامل و همکاری گروه های امداد رسان برای مقابله با بحران های احتمالی را افزایش دهیم.

وی تشکیل تیم مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و طراحی واجرای الگوی کنترل بحران با استفاده از اصول پدافند غیر عامل شامل پایش شبانه روزی تیم های عملیاتی بندر در زمان بحران و برگزاری دوره های آموزشی مربوطه را از جمله اقداماتی برشمرد تا این قطب تجارت دریایی در غرب استان  هرمزگان بتواند به صورت پایدار به فعالیت خود ادامه دهد.

مدیر بندرلنگه ضمن قدردانی از مشارکت دست‌اندرکاران و دستگاه‌ها، اعم از نیروهای صف و ستادی و ارگان‌های نظامی و انتظامی، بندر لنگه را به‌عنوان یک شهرستان ساحلی توصیف کرد که معیشت عمده مردم با دریا گره خورده است.

عسکری نسب در همین رابطه اظهار کرد: برگزاری رزمایش بزرگ ایمنی، امنیت، اطفای حریق و امداد و نجات در دریا و خشکی با همت دستگاه‌های مختلف، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های امدادرسانی در بندرلنگه را به منصه ظهور رساند.

وی در پایان برگزاری این این رویداد را نقطه عطفی در هم‌افزایی دستگاه‌ها و کمک به توسعه اقتصاد دریامحور دانست و گفت: حضور دانش آموزان و اقشار مختلف مردم در حاشیه این رزمایش فرصتی برای آموزش شیوه‌های نوین و نظام‌مند در مواجهه با حوادث، صیانت از اموال مردم و بیت‌المال در جغرافیای بنادر را فراهم کرد.

"خداداد پلاشی" معاون دریایی و بندری بندرلنگه که فرماندهی این رزمایش عملیاتی را بر عهده داشت، با ابراز رضایت از عملکرد شرکت‌کنندگان، اظهار داشت: پیش از برگزاری رزمایش، با تشکیل کارگروه فرماندهی حادثه متشکل از ادارات و کارشناسان ارشد و نیروهای مردمی، سناریوی از پیش تعیین شده در سه بخش آتش‌سوزی در دریا و خشکی، جلوگیری از عملیات خرابکارانه و امدادرسانی به مصدومان تبیین شد.

وی مدیریت یکپارچه، پرهیز از موازی کاری، تعامل بین ادارات و ارگان‌ها بر اساس مسئولیت‌های محوله و همچنین حضور اقشار مختلف مردم از جمله دانش آموزان و ارائه آموزش میدانی مدیریت بحران به آنان را از جمله نقاط قوت و برجسته این رویداد مهم برشمرد.

لازم به ذکر است، رزمایش بزرگ ایمنی، امنیت، اطفای حریق و امداد و نجات در دریا و خشکی بر اساس اصول مدیریت بحران و نظام فرماندهی حادثه با مشارکت فرمانداری، جمعیت هلال‌احمر، اورژانس، آتش‌نشانی بندرلنگه و کنگ، نیروی انتظامی و شهرداری شهرستان بندرلنگه و کنگ برگزار شد.

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۱۳
تعداد بازدید : ۳۱۲
کد خبر : ۴۸,۴۷۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید