پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
 
عملیات کانتینری در بندر شهید رجایی از یک میلیون TEU  فراتر رفت/افزایش صادرات و ترانشیپ کالا در هشت ماهه اخیر
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی افزون بر یک میلیون TEU کانتینر در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران طی هشت ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" با تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی طی  هشت ماه سال جاری، اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع یک میلیون و 37 هزارو 802  TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در این بندر کانونی ایران تخلیه و بارگیری شد.

به گفته وی، از مجموع 884 هزار TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده طی هشت ماهه امسال، بیش از  197 هزار TEU از طریق بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده که 4 درصد افزایش داشته است.

عفیفی پور اضافه کرد: همچنین 114 هزار  TEU کانتینر مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان از جابجایی 242 هزارو 652  TEU کانتینر صادراتی با افزایش 2 درصدی و 330 هزار و300 TEU کانتینر وارداتی با کاهش 21 درصدی در این بندر طی دوره زمانی فروردین تا ابتدای آذر ماه جاری سخن گفت.

لازم به ذکر است، منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بهره مندی از دو پایانه پیشرفته کانتینری و برخورداری از تجهیزات مدرن دنیا در زمینه خدمات رسانی به کشتی های نسل هفتم(سوپرپست پانامکس)، کانونی ترین، بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری ۸۲درصد از اینگونه کالاها در سطح کل بنادر کشور را بر عهده دارد.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۵
تعداد بازدید : ۵۷۲
کد خبر : ۴۸,۶۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید