یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
 
بازدید وزیر گردشگری از ظرفیت های گردشگری دریایی و بنادر مسافری هرمزگان
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جریان سفر به مرکز استان هرمزگان، از جاذبه ها و زیرساخت های گردشگری دریایی در پایانه های مسافری شهید حقانی بندرعباس و جزیره هرمز دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "علی اصغر مونسان" با همراهی استاندار و اعضای مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، به وسیله یک شناور مسافری ساخت داخل از بندر شهید حقانی بندرعباس به جزیره سفر کرد.

"اله مراد عفیفی پور" مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در جریان بازدید وزیر گردشگری از پایانه های دریایی مرکز این استان گفت: بیش از ۸۰ درصد گردشگری و سفرهای دریایی کشور در هرمزگان اتفاق می‌افتد.

وی بیان کرد: بندر شهید حقانی بندرعباس به عنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور کانونی برای حوزه گردشگری و سفرهای دریایی محسوب می شود و موجب به فعلیت در آمدن ظرفیت‌های بالقوه نقاط گردشگری جزایری همچون هرمز، لارک و هنگام شده است.

عفیفی پور خاطرنشان کرد: ستاد ویژه ای در اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ایجاد شده تا با انجام ابتکاراتی همچون راه اندازی کمپین "دریا را ۳۶۰ درجه ببین" از طریق ایجاد هشتگ (SeeSea360) و اجرای مستمر تورهای فم تریپ(سفر آشناسازی) طبق یک برنامه زمانبندی شده در نیمه دوم امسال، توجه افکار عمومی مردم را با دریا و بندر و ساحل متمرکز کند.

وی با بیان این مطلب که به دنبال ایجاد یک جنبش اجتماعی فراگیر به منظور بهره مندی مخاطبان مردمی به ویژه خانواده ها از لذت دیدن جاذبه های پایتخت دریایی ایران هستیم، عنوان کرد: استفاده از ظرفیت‌های دریایی در حوزه گردشگری یکی از مؤثرترین راه‌های توسعه پایدار در کشورهای پیشرفته است که متاسفانه این ظرفیت در استان هرمزگان ناشناخته باقی مانده و کمتر به این موضوع توجه شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تاکید بر اینکه اقشار مختلف مردم به ویژه خانواده ها باید جاذبه های صنعت دریانوردی کشور را از نزدیک ببینند، گفت: ما تلاش کرده‌ایم ظرفیت‌های گردشگری دریایی استان هرمزگان را معرفی کرده و این فرصت را فراهم کنیم تا افرادی که در این زمینه صاحب ایده هستند و می‌خواهند بهره‌برداری و سرمایه‌گذاری کنند، به فعالیت در این صنعت ترغیب شوند.

شایان ذکر است، استان هرمزگان هر ساله پذیرای میلیون ها میهمان از اقصی نقاط سرزمین پهناور ایران است که نیمه دوم سال چند صباحی را در دامن آب های فیروزه ای خلیج فارس سپری می کنند.

برخوداری این استان از 14 جزیره کوچک و بزرگ، آب و هوایی معتدل در ایام تعطیلات نوروزی، همچنین بهره مندی از زیرساخت های مناسب بندری در سواحل خلیج فارس و همچنین بزرگترین ناوگان مسافری دریایی کشور باعث شده تا هرمزگان طی سالیان اخیر همواره در بین استان های کشور به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران زمین شناخته شود.

هرمزگان از زیرساخت های مناسبی همچون 13 بندر مسافری و پیشرفته ترین ناوگان مسافری دریایی کشور با بیش از 80 شناور (لندینگ کرافت و مسافری) و ظرفیتی افزون بر پنج هزار صندلی برخوردار است.

واحد اطلاعات و اخبار

۸ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۱۸
تعداد بازدید : ۱۱۷
کد خبر : ۴۸,۹۸۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید