پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
 
موفقیت اداره کل بنادر ودریانوردی هرمزگان در ممیزی مستقل IMO
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از موفقیت این اداره کل در ممیزی مستقل سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) براساس فرآیندهای مرتبط با کنوانسیون بین المللی استاندارد های آموزش، صدور گواهی نامه و نگهبانی دریانوردان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اسماعیل مکی زاده "  با بیان اینکه ممیزی مستقل سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) براساس الزامات مرتبط با کنوانسیون بین المللی استاندارد های آموزش، صدور گواهی نامه و نگهبانی دریانوردان(STCW) هرپنج سال یکبار برگزار می شود اظهارداشت: یکی از اهداف کنوانسیون STCW  آموزش موثر و یکسان دریانوردان شاغل در بخشهای مختلف تجاری ناوگان بین المللی و همچنین پیشگیری از بروز حوادث و سوانح دریایی ناشی از خطای انسانی است .

مکی زاده به اجرای موفقیت آمیز فرایند ممیزی مستقل(  STCW) با حداقل عدم انطباق اشاره کرد و گفت : اداره کل امور دریانوردان به عنوان حاکمیت سازمان و اداره استانداردهای آموزش وگواهینامه های اداره کل بنادر و دریانوردی بعنوان نمایندگی سازمان در بندرعباس طی دو روز مورد ممیزی قرارگرفتندکه انجام این مهم بسیار موفقیت آمیز و با حداقل عدم انطباق به پایان رسید.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان انجام این ممیزی را در راستای ابقای پرچم جمهوری اسلامی ایران در لیست سفید سازمان جهانی دریانوردی و با هدف بررسی اعتبار اسناد صادره عنوان کرد و اظهار داشت: انجام این مهم توسط ممیز رسمی IMO  مورد پایش و ارزیابی قرار گرفت و نتایج حاصله به سازمان جهانی دریانوردی ارسال شد.

وی افزود: علاوه بر اداره استاندار های آموزشی و گواهینامه ها ی دریانوردی استان هرمزگان به عنوان  دستگاه نظارت منتخب  یکی از مراکز آموزشی این استان نیز انتخاب و در فرآیند ممیزی  قرار گرفت .

مکی زاده در ادامه تصریح کرد: استان هرمزگان با برخورداری از۲۲۰۰کلیومتر مرز دریایی  (با احتساب جزایر ) و حدود ۳۳ هزار دریانورد به عنوان مهمترین استان دریایی کشور نقش بسیار مهمی را در صنعت حمل و نقل دریایی ایفا می کند.

 وی افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان طی سال های اخیر با مشارکت مراکز آموزش دریانوردی بخش خصوصی ضمن توسعه امکانات آموزشی مناسب نظیر سیمیلاتور (شبیه ساز)، رادار و آپا همچنین بهره گیری از سامانه نقشه های الکترونیکی ( ECDIC) و مدرسین مبرز در جهت افزایش دانش و مهارت دریانوردان گامهای موثر و مطلوبی  برداشته است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۳۰
تعداد بازدید : ۶۲۳
کد خبر : ۴۹,۴۳۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید