سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
 
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: رفع مشکلات در حوزه تجارت و مبادلات اقتصادی بین بنادر ایران و عراق و بهبود حمل و نقل دریایی به منظور افزایش توسعه تجارت بین دوکشور می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، نوراله اسعدی در نشست رفع موانع و مشکلات بازرگانی بین ایران و عراق که با حضور رایزن اقتصادی کنسولگری ایران در جنوب عراق برگزار شد، افزود: بندر خرمشهر با توجه به  زیر ساخت های که دارد مناسب ترین گزینه برای صادرات به کشور عراق است.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: با توجه به شرایط تحریم در سطح کلان یکسری محدودیت هایی به وجود آمده است که بندر خرمشهر با اعمال کمترین میزان تعرفه نسبت به سایر بنادر کشور می تواند  امتیازی  به وجود آورد که منجر به سود آوری و ترافیک کالا در این بندر شود.
اسعدی افزود: هر شرکت کشتیرانی و صاحبان کالا که کالاهای خود را از بندر خرمشهر عبور دهد، مشمول تخفیف تعرفه ای می شود.
وی اظهار داشت: بندر خرمشهر در آخرین نقطه خلیج فارس قرار دارد و 62 مایل دریایی با دهانه خلیج فارس با وجود مخاطرات زیاد از جمله مغروقه های دوران دفاع مقدس فاصله دارد  و در صورتی که امکان خارج سازی مغروقه ها و لایروبی اروند اجرایی شود ظرفیت بندر خرمشهر از 10 میلیون تن در سال هم بالاتر می رود و کشتی های با آبخور 9متر هم می تواند به این بندر تردد داشته باشند.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از برگزاری نشست دو جانبه بنادر ایران و عراق در آینده نزدیک در کشور عراق خبر داد و گفت:  برگزاری این جلسات و بازدید از بنادر عراق در راستای رفع مشکلات در حوزه تجارت و مبادلات اقتصادی بین بنادر و بهبود حمل و نقل دریایی به منظور افزایش توسعه تجارت بین دوکشور می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۱,۲۸۱
کد خبر : ۴۹,۵۸۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید