چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
 
از نجات جان 550 نفر تا افزایش 20 درصدی عملیات راهنمایی / الکترونیکی شدن فرآیند تغییر مالکیت شناورها
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: تحقق عملی و اهداف توسعه ای فعالیت های دریایی در گسترده ترین مرز دریایی کشور براساس کنوانسیون ها را می توان در افزایش 20 درصدی عملیات راهنمایی کشتی ها، تا نجات جان بیش از 550 نفر در سال گذشته مشاهده کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" بیان داشت: توجه علمی و عملی در همه زمینه ها از جمله خدمات دریایی مسئولیت بزرگی است که تلاشگران حوزه دریایی استان هرمزگان  به پیشرفت و توسعه هدفمند و پایدار آن متعهد بوده و انجام دقیق ماموریت های محوله درگستره آبهای بین المللی و حاکمیتی را آرمان مشترک خود می دانند.

وی از انجام ۱۱۲ مورد عملیات جستجو و نجات دریایی به منظور نجات جان 550 نفرگرفته تا افزایش 20 درصدی عملیات راهنمایی، از انجام داکینک سوپر تانکرها تا عملیات ورود و خروج کشتی های کانتینری TEU 14500 در آبهای استان هرمزگان را گوشه ای از فعالیت های صورت گرفته امور دریایی در سال 98 در استان هرمزگان عنوان کرد.

افزون بر این مدیریت سوانح شناورهای مضطر در آبهای حاکمیتی و راه اندازی کامل سامانه جامع دریایی (زیر سیستم جستجو و نجات دریایی ) را دیگر اقدامات معاونت دریایی برشمرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان الکترونیکی شدن فرایند استعلامات تغییر مالکیت شناورها در دفاتر اسناد رسمی با هدف سهولت در انجام امور و حذف مراجعه حضوری مالکان و بهره برداران را از اقدامات انجام شده در اداره بازرسی و ثبت شناورها عنوان کرد و گفت: اقدام مهم دیگری که در راستای ارتقاع سطح ایمنی سفرهای دریایی در اداره بازرسی و ثبت شناوران اداره کل بنادر هرمزگان صورت گرفت اتخاذ تدابیر و اجرای فرایند انطباق شناورهای مسافربری با دستورالعمل های ابلاغی و نظارت بر طراحی اولیه و ساخت 4 فروند شناور بزرگ تفریحی به منظور صادرات بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به مجوزهای صادره جهت ساخت شناور و نظارت بر کارگاه ها وکارخانه های کشتی سازی در استان اظهار داشت : 495 مجوز ساخت شناور جدید درسال گذشته صادر شد و 67 مورد ممیزی ایمنی نیز انجام گرفت .

شایان ذکر است استان هرمزگان با برخورداری از  46 کارگاه و کارخانه کشتی سازی رتبه نخست را در بین استان های ساحلی به خود اختصاص داده و بعنوان قطب صنعت ساخت و تعمیرات شناورها در کشور معرفی شده است .

۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵
تعداد بازدید : ۳۲۴
کد خبر : ۴۹,۸۶۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید