جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
 
تدام اجرای پروتکل های بهداشتی جهت مقابله با کویید- ۱۹ در بندر شهید باهنر/ضدعفونی و گند زدایی لنج های باری  سنتی چوبی/پرسنل شناورها قبل و بعد از بارگیری غربالگری می شوند
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از تداوم طرح مقابله با شیوع کرونا ویروس در بندر شهید باهنر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "حمیدرضا محمد حسینی" با بیان اینکه تمامی پروتکل های بهداشتی تدوین شده در جهت مقابله با ویروس کویید- ۱۹ به شکل مداوم در بندر شهید باهنر و بنادر شرق استان در حال انجام است گفت: لنج های باری سنتی در بندر شهید باهنر قبل و بعد از بارگیری توسط تیم های بهداشتی دریایی و بندری ضد عفونی و گند زدایی می شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه به طور میانگین در روز تعداد ۱۰ تا ۱۵ لنج باری سنتی چوبی در بندر ورود و خروج می کنند اظهارداشت: این امر باعث شده کلیه الزامات بهداشتی و اقدامات مراقبتی با حساسیت و به شکل مستمر صورت پذیرد.

 به گفته محمد حسینی غربالگری و تب سنجی خدمه لنج های باری از دیگر مواردی است که طی دو نوبت در هنگام تخلیه و بارگیری توسط تیم های بهداشتی انجام می شود.

مدیر بندر و دریانوردی شهید باهنرخاطر نشان کرد: با شروع اپیدمی کویید ۱۹ تمامی ظرفیت های این بندر برای مقابله با این ویروس به حالت آماده باش در آمده و خوشبختانه  تمامی عملیات تخلیه و بارگیری تا به امروز بدون هیچ وقفه ای ادامه دارد .

شایان ذکر است، اپیدمی کرونا ویروس از اواخر نیمه اول اسفند ماه سال گذشته تمامی استان های کشور را در گیر خود کرده که از همان روزهای نخست اداره بنادر و دریا نوردی شهید باهنر با تشکیل کارگروه هایی و اتخاذ تدابیری براساس ابلاغیه ها ودستور العمل ها مصوب از سوی سازمان بهداشت جهانی و ستادمبارزه با کووید-19 استان به جلوگیری و مقابله با این ویروس بدون مرز پرداخت.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸
تعداد بازدید : ۲۴۶
کد خبر : ۵۰,۲۷۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید