یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
 
نمود عینی دانش بومی و تخصص ایرانی، درساخت سه پست اسکله نفتی/ اتصال مستقیم به پالایشگاه های بزرگ هرمزگان جهت تسهیل در صادرات مواد نفتی
براساس برنامه زمانبندی؛ عملیات ساخت سه پست اسکله نفتی بدست متخصصان ایرانی و به شکل کاملا بومی با پیشرفت فیزیکی 44 درصدی در بندر شهید رجایی ادامه دارد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، سه پست اسکله نفتی، یکی از طرح های مهم در حال اجراست که  با بهره برداری از آن ظرفیت صادرات فرآورده های نفتی از بندر شهید رجایی 30 درصد افزایش می یابد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه عملیات اجرایی اسکله نفتی از سال 96 با اعتبار اولیه یکهزار و 620 میلیارد ریال آغاز و بدون وقفه درحال انجام است خاطر نشان کرد: از آن زمان بیش از 100متخصص داخلی عملیات طراحی و اجرای این سه پست اسکله را به شکل کاملا بومی برعهده داشته و نمود عینی دانش بومی و تخصص ایرانی را  امروز در رشد 44 درصدی آن می توان  مشاهده کرد .

"اله مراد عفیفی پور" در ارتباط با مشخصات فنی این پروژه اظهارداشت : این اسکله یکهزار و 300 متر طول و 850 متر عرشه دارد که با ساخت آن ظرفیت پهلو گیری 3 فروند کشتی 100 هزار تنی به طور همزمان در بندر شهید رجایی فراهم می شود.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی، اتصال مستقیم به پالایشگاههای بزرگ استان، تسهیل در امر صادرات مواد نفتی و افزایش ظرفیت 3 میلیون تن در ماه را از مهم ترین مزایای این طرح عنوان کرد.

شایان ذکراست؛ با بهره برداری از این سه پست اسکله مجموع اسکله های نفتی استان به 16 پست افزایش خواهد یافت.

۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۰
تعداد بازدید : ۸۶
کد خبر : ۵۰,۶۰۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید