چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
 
راه اندازی کارگاه تخصصی تعمیر و ساخت انواع بردهای الکترونیکی، تجهیزات مخابراتی و بندری / امکان تعمیرات اساسی مادربردهای رادار در بندر شهید رجایی فراهم شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از راه اندازی کارگاه تخصصی تعمیر و ساخت انواع بردهای الکترونیکی، تجهیزات مخابراتی و بندری با مشارکت یک شرکت دانش بنیان خبرداد و گفت: علاوه بر این امکان تعمیرات اساسی مادربردهای رادار نیز در بندر شهید رجایی فراهم شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر ودریا نوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور"با اشاره به پیامدهای ناشی از تحریم ها درصنعت هایتک اظهارداشت : تحولات فناوریهای روز دنیا درحوزه ناوبری دریایی بسیار سریع اتفاق می افتد.

وی گفت: ما نیز برای افزایش سطح تکنولوژی، ارائه خدمات بهتر همچنین بروز ماندن در این حوزه با وجود تحریم های ظالمانه بهره گیری از توان و دانش متخصصان شرکتهای دانش بنیان را با هدف تولید بومی علم در این بخش بعنوان یک اصل در دستور کار قراردادیم .

عفیفی پور عواملی نظیر فرسودگی بردهای الکترونیکی رادارهای سامانه VTS و خارج از سرویسی پی در پی رادارها و کاهش کارایی سایتهایVTS ، همچنین عدم پشتیبانی شرکت های خارجی به بهانه تحریم ها، قیمت بالای خرید قطعات و ارزبری را مهمترین مشکلات و چالشهای پیش رو در این بخش دانست و تصریح کرد: مجموع این عوامل که از سوی دشمنان به ابزاری برای اختلال و ناکارامدی خدمات دریایی به کشتی های متردد در آبهای حاکمیتی ایران مبدل شده بود فرصت را برای حضور متخصصان ایرانی و شرکت های دانش بنیان و آزمونی برای بهرگیری از اندیشه بومی در این عرصه مهیا کرد .

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: با درک صحیح از مقتضیات و اتکا به خودباوری ملی  ایجاد کارگاه تخصصی تعمیر و ساخت انواع بردهای الکترونیکی ،تجهیزات مخابراتی و بندری در مجتمع بندری شهیدرجایی  آغاز و با راه اندازی این کارگاه انجام تعمیرات اساسی 3 عدد مادربرد رادار و 4 عدد برد TC3 رادار با موفقیت کامل توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان صورت گرفت .

مدیر کل بنادر و دریا نوردی استان هرمزگان تاکید کرد خرید هر عدد مادربرد حداقل 20هزار دلار و هر عدد برد TC3 حداقل 10هزار دلار  ارزبری درپی  داشت که با انجام موفقیت آمیز این تعمیرات بشکل کاملا بومی از خروج 90هزاردلارارزی جلوگیری شد .

به گفته عفیفی پور  تعمیرات فوق باعث راه اندازی مجدد تجهیزات راداری درسایتهای بهمن قشم، هنگام هرمز، کیش رادار، کیش سنتر و جزیره فارور شد.

۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳
تعداد بازدید : ۵۳۲
کد خبر : ۵۰,۷۲۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید