سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
 
تعمیر پروانه سیستم رانش یدک کش، بدون خارج سازی آن در بندر شهید رجایی
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان گفت: برای اولین بار و بدست متخصصان شاغل در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بندرشهید رجایی تعمیرات پروانه سیستم رانش یدک کش موسوم به شهید حقگو بدون خارج سازی و انتقال پروانه به کارگاه با موفقیت انجام و شناور مذکور به چرخه فعالیت بازگشت.

به گزارش پاایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، "محمد رضا پوررجبی"با اشاره به خارج از سرویس شدن یدکش پر قدرت شهید حقگو که به دلیل گیر نمودن اشیاء شناور برروی دریا از ناحیه پروانه سیستم رانشz-drive دچار آسیب و خارج از سرویس شده بود با تلاش متخصصان شاغل در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی رفع عیب و به چرخه فعالیت بازگشت .

  این مقام مسئول با تاکید بر اینکه انجام تعمیرات مشابه تاپیش از این یا در یاردهای کشتی سازی خارج از کشور و یا کشتی سازی های داخلی صورت می گرفت اظهارداشت: ارائه خدمات کشتی سازی های خارجی به تعمیرات این چنینی علاوه بر تحمیل هزینه های سنگین و خروج ارز از کشور، ما را مشمول زمانبندی آمد و شد و زمان داک و تعمیرات می کرد که خارج شدن این شناور با کاربری تعریف شده به مدت طولانی  خود زیان سنگیی را برای بندر در پی داشت .

محمد رضا پوررجبی بابیان اینکه بومی سازی این نوع تعمیرات و بازنگری در فرایند پروژه های مشابه،  متخصصان تعمیرات دریایی این اداره کل را برآن داشت تا با اتکا به خودباوری ملی  انجام این مهم را دردستورکار قراردهند عنوان کرد:  بعد از اتمام محاسبات فنی و قراردادن شناور برروی سرسره تعمیراتی بندر، بدون خارج سازی پروانه و انتقال به کارگاه، برای اولین بار عملیات  گام سنجی  در مقر کورت نازل پروانه  انجام و تعمیرات سیستم رانش یدک کش مذکور در مدت  ۳ روز انجام شد.

پوررجبی خاطرنشان کرد: با پایان یافتن تعمیرات یدکش شهید حقگو این شناور به آب اندازی و پس از انجام تستهای نهایی درچرخه حمل و نقل دریایی قرار گرفت .

شایان ذکراست یدکش پر قدرت شهید حقگو متعلق سازمان بنادر و دریانوردی است که انجام کلیه عملیات های پهلودهی و جدا سازی،  اسکورت و شیفینگ کشتی های تجاری و نفتکشها را در بندرشهید رجایی برعهده دارد.

۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۶
تعداد بازدید : ۲,۲۲۰
کد خبر : ۵۰,۷۹۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید