دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
 
پهلوگیری  528  فروند شناور کانتینر بر از ابتدای سال تا پایان تیرماه سال جاری /ثبت نرم تخلیه و بارگیری 160BOX  در ساعت برای هر کشتی
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه 528 فروند شناور کانتینری در بندرشهید رجایی پهلودهی شده که در هم سنجی با مدت مشابه سال قبل آمارها رشد 14 درصدی را نشان می دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، " علی رضا محمدی کرجی ران " ضمن تشریح فعالیتهای صورت گرفته در حوزه کانتینری بندر شهید رجایی اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه 528 فروند شناور کانتینری در بندر شهید رجایی پهلودهی شده که عملیات تخلیه و بارگیری  482 هزار TEU  کانتینر طی این مدت به ثبت رسیده  است .

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به رشد 14 درصدی در پذیرش کشتی های کانتینری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تصریح کرد: از این تعداد شناور چهار فروند کشتی کانتینر بر نسل هفتم  (مگاسایز) بوده که با بهره گیری از دستگاههای مدرن و نیروهای متخصص نرم تخلیه و بارگیری به 160 BOX درساعت ارتقاء یافته است .

محمدی کرجی ران خاطر نشان کرد: تداوم پهلودهی این شناورها که البته متعلق به ناوگان ملی است می تواند زمینه ساز تحولی مطلوب درحوزه تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری پدید آورد.

شایان ذکراست؛ مجتمع بندری شهید رجایی مهمترین بندر کانتینری کشور به شمار می آید که با برخورداری از 12 اسکله کانتینری، 90 درصد از عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری کشور را به خود اختصاص داده است .

۶ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۲۸
تعداد بازدید : ۸۴
کد خبر : ۵۰,۹۹۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید