شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
 
پایان عملیات اطفای حریق لنج تجاری آتش گرفته در اسکله بهمن قشم
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از اتمام عملیات اطفای حریق لنج باری در اسکله بهمن جزیره قشم با تلاش نیروهای امدادی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "علی اشتری" گفت: یک فروند لنج تجاری از جنس چوب که به دلایل نامعلوم ساعت 14 امروز دوشنبه 13مرداد در بندر گاه بهمن جزیره قشم دچار آتش سوزی شده بود با تلاش 4 ساعته گروهای امداد و نجات بطور کامل اطفا شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بیان داشت: در این عملیات که حدود 4 ساعت بطول انجامید تیم های امدادی و اطفای حریق از دریایی و خشکی به انجام  عملیات اطفا پرداخته و پس از تلاش فراوان موفق به اطفاء کامل حریق شدند .

اشتری جداسازی شناور حادثه دیده و انتقال به مکان امن به منظور جلوگیری از سرایت به شناورهای پیرامونی، انتقال کالاهای موجود در شناور به محل از پیش تعیین شده در بندر با نظارت گمرک منطقه آزاد قشم، جدا سازی کالاهای مشتعل و خطرناک از دیگر کالاها و انجام عملیات اطفاء توسط تیم های امداد و نجات حاضر در منطقه را از اقدامات مهم صورت گرفته عنوان کرد .

این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون تیم بررسی سوانح اداره کل بنادر و دریانوردی استان جهت تعیین میزان خسارت و علل و عوامل بروز حادثه در محل حضور دارند اظهارداشت: حادثه مذکور خوشبختانه هیچ گونه تلفات جانی و جرحی در برنداشته است .

  شایان ذکراست؛ در عملیات اطفای شناور تجاری بندرگاه بهمن تیم های امدادی و اطفای حریق متشکل از یک فروند یدکش تحت عنوان خلیج فارس و شناور ناجی 15 متعلق به سازمان بنادر و دریانوردی همچنین  گروه هایی از مرکز آتش نشانی، گمرک، شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های سازمان منطقه آزاد قشم به همراه یدک کش همیار پیلاری، شناور آذرخش، آتش نشانی شهر درگهان و چند فروند شناور همیار ناجی مشارکت داشتند.

۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۰۳
تعداد بازدید : ۲۴۲
کد خبر : ۵۱,۰۸۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید