شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
 
انعقاد تفاهم نامه ترانزیتی بندر چابهار با بخش خصوصی افغانستان/ تراتزیت ۲۶۶۴ TEU کالای افغانستان از طریق بندر چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تفاهمنامه همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و بخش خصوصی افغانستان در راستای ایجاد و گسترش همکاری های ترانزیتی و سرمایه گذاری به امضاء رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، بهروز آقایی درباره امضای قرارداد با بخش خصوصی افغانستان، بیان کرد: با توجه به حسن همجواری 2 کشور، این تفاهم نامه به منظور توسعه ترانزیتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی افغانستان در زمینه حمل و نقل، جذب سرمایه گذار، فعالیت‌های لجستیکی و ترانزیتی و ایجاد ترافیک بار و کالا و در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران منعقد و امضا شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس این توافق نامه، بخش خصوصی کشور افعانستان متعهد شد نسبت به ایجاد ترافیک کالا ، جذب و انتقال کالاهای ترانزیتی افغانستان از مسیر بندر شهید بهشتی چابهار به سمت بازارهای هدف اقدام کند.
وی با اشاره به تعهد این اداره کل مبنی بر فراهم کردن محل شرکت و محوطه دپوی کالا و کانتینر در بندر شهید بهشتی، اضافه کرد:مطابق با ترافیک ایجاد شده تخفیفات و تسهیلات مصوب سازمان بنادر و دریانوردی به صاحبان بار و کالای افغانستان اعطاء می‌شود.
وی تصریح کرد: همکاری های ترانزیتی بندر چابهار و افغانستان طی سال های اخیر با رشد چشمگیری همراه بوده و امسال نیز  به رغم محدودیت های ناشی از شیوع بیماری کرونا رونق شگرفی یافته است، به گونه ای که طی این مدت 2 هزار و ششصد و شصت و چهار TEU کالاهای ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار به مقاصد هدف منتقل شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: از تیر ماه امسال چهار کشتی حامل محموله های صرفا تراتزیتی افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی به مقصد هند و 2 محموله خشکبار این کشور به بنادر چین منتقل شده است‌.
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : ۱,۵۴۶
کد خبر : ۵۱,۰۹۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید