چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
 
الحاق یک فروند اسکله فلزی تجسس و نجات دریایی در بندر شهید حقانی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نصب یک فروند اسکله ویژه پهلو گیری شناورهای تجسس و نجات در بندر شهید حقانی خبر داد و گفت: با بهره برداری از این اسکله به دلیل کمترین اختلاف عرشه با عرشه آزاد شناور، امکان انتقال ایمن تر افراد سانحه دیده و بیمار مهیا شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علی رضا محمدی کرجی ران با بیان اینکه بندر شهیدحقانی  بزرگترین پایانه مسافری دریایی با 11 پست اسکله ارائه دهنده خدمات به مسافران و گردشگران دریایی جهت عزیمت به جزایر مرکز استان است، اظهارداشت: لزوم جانمایی و نصب یک فروند اسکله ویژه پهلوگیری شناورهای تجسس و نجات امداد با هدف انتقال ایمن تر افراد سانحه دیده و بیماران در دستور کار قرار گرفت.
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: پس از انجام عملیات جانمایی ساخت یک فروند اسکله فلزی با مشخصات فنی ۲۰ متر طول، ۵ مترعرض  و آبخور حدود ۴۰ سانتیمتر  با عرشه آزاد 1.1 متر مطابق عرشه آزاد شناور های موجود تجسس و نجات آغاز شد.
این مقام مسئول گفت: ساخت این شناور به شکل کاملا بومی  و در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بندرشهید رجایی انجام و پس از انجام عملیات شمع کوبی، به محل تعیین شده در بندر شهید حقانی  منتقل و در محل نصب گردید .
 به گفته محمدی کرجی ران  این نوع اسکله های فلزی شناور  به گونه ای طراحی شده است که کمترین اختلاف عرشه آزاد با عرشه آزاد شناور های تجسس و نجات را دارا بوده و امکان حمل ایمن افراد سانحه دیده  بیمار و مجروح در بهترین شرایط فراهم  و انتقال به خشکی با سهولت و به راحتی امکان پذیر می باشد.
شایان ذکر است؛ بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور (بندرشهید حقانی ) در مرکز استان همه روزه پذیرای جمع کثیری از مسافران و گردشگران دریایی است همچنین فاصله این بندر تا بندر شهید ذاکری قشم 12.3 مایل دریایی برابر با (23 کیلومتر)، تا بندر هرمز 9.6 مایل (معادل 18 کیلومتر) و تا جزیره لارک 18 مایل دریایی برابر با (13 کیلومتر) می باشد .
۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۱۴
تعداد بازدید : ۲,۳۱۴
کد خبر : ۵۱,۰۹۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید