شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
 
اتمام احداث تأسیسات ذخیره سازی و ترانزیت فرآورده های نفتی در مجتمع بندرامام(ره)
با مشارکت بخش خصوصی نزدیک به 47 هزار متر مکعب به ظرفیت مخازن نگهداری فرآورده های نفتی سبک و سنگین در پایانه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) افزوده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، ، عادل دریس؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)  ضمن اشاره به ثمر رسیدن مجموعه سرمایه‌گذاری های بخش خصوصی در پایانه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)، بیان داشت: با مشارکت بخش خصوصی فرآیند احداث تأسیسات ذخیره سازی و ترانزیت فرآورده های نفتی  به تعداد  5 مخزن به منظور ذخیره سازی  فرآورده های سبک و سنگین نفتی با سرمایه گذاری اولیه 350 میلیارد ریال در مساحت 18 هزار و 860 متر مربع به اتمام رسید.
وی افزود: سه مخزن به ظرفیت مجموعا 30 هزار و 786 مترمکعب  برای نگهداری و ذخیره سازی نفت کوره اختصاص دارد و دو مخزن به ظرفیت مجموعا 16 هزار متر مکعب برای نگهداری فراورده سبک احداث شده است، همچنین در این پایانه از پیشرفته ترین تجهیزات تخلیه و بارگیری استفاده شده است.
وی با اشاره به ویژگی های فنی متمایز این مخازن و قابلیت ذخیره محصولات متنوع از لحاظ چگالی و ویسکوزیته در آنها افزود: در طراحی و ساخت این مخازن استانداردهای ایمنی و زیست محیطی لحاظ شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان خاطر نشان کرد: کاهش سرویس تایم شناورها و افزایش رضایت مشتریان از جمله مزایای بهره برداری از این مخازن محسوب می شود.
یادآور می شود، مزیت های جغرافیایی و بسترهای آماده در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) باعث استقبال بخش خصوصی از سرمایه گذاری در این مجتمع بزرگ بندری شده است.
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸
تعداد بازدید : ۲,۱۷۱
کد خبر : ۵۱,۱۰۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید