شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
 
پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به مناسبت فرارسیدن عید غدیر خم
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پیامی فرارسیدن عید سعید غدیر خم روز اکمال دین، اتمام نعمت و هنگامه ولایت مولای متقیان امیر مومنان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) را تبریک گفت.

درمتن پیام تبریک "علی رضا محمدی کرجی ران" چنین آمده است :

خداوند در قرآن کریم گاهی نعمت های مادی و گاهی نعمت های معنوی و باطنی را یادآوری فرموده اند. نعمت های معنوی، مراتب و درجاتی دارد و در میان این نعمتها، افضل و برترین نعمت، رسالت و امامت است. در قرآن کریم، خداوند، تنها درباره رسالت و امامت در جریان غدیر خم و ولایت امیرمؤمنان(ع)، تعبیر منحصر به فرد اتمام نعمت کرده و فرموده است: "أتممت علیکم نعمتی؛ نعمتم را بر شما تمام کردم"  از منظر قرآن کریم، در غدیرخم که عید بزرگ ولایت است، نعمت های معنوی الهی به برترین حد و بالاترین نصاب خود رسید و چون نعمتی برتر از ولایت علی و اولاد او نیست، عید غدیر، عید بزرگ امت اسلامی است.

در ادامه این پیام آمده است  غدیر، سرچشمه همیشه جوشان ولایت می باشد که از سینه تفتیده «خم» به جام محبت دوست داران پیامبر (ص) و خاندانش جاری شد.

این جانب فرارسیدن عید سعید غدیر خم روز اکمال دین، اتمام نعمت و هنگامه ولایت مولای متقیان امیر مومنان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) را تبریک عرض نموده ، خداوند متعال را شاکریم که ریسمان نجات بخش ولایت مولا علی (ع)، فرزندان و نائب  برحقش را به سویمان فرستاده تا دلهایمان را به عهدی که بر ولایت  بسته ایم محکم نموده و از خوان و سفره کرامت و معرفت علوی متنعم شده و سیره آن امام همام را ره توشه زندگی خویش قرار دهیم .

 

علی رضا محمدی کرجی ران

۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۸:۳۸
تعداد بازدید : ۲۴۳
کد خبر : ۵۱,۱۱۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید