شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
 
سازمان بنادر و دریانوردی، بخش خصوصی
یک سرمایه گذار بخش خصوصی در مجتمع بندری امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه نگاه سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه گذای بخش خصوصی برد-برد است، گفت: خوشبختانه شرایط بسیار مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر ایران فراهم است.

غلامحسن ارگانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه شرکت متبوعش در حوزه انبارهای کالاهای اساسی در مجمتع بندری امام خمینی(ره) اقدام به فعالیت و سرمایه گذاری کرده است، اظهار کرد: این سرمایه گذاری در حوزه انبارهای چندمنظوره نگهداری کالا به روش BOT است و بین 30 تا 60 نفر اشتغال زایی به همراه دارد.

وی افزود: فعالیت ما در حوزه انبارهای کالاهای اساسی به منظور استفاده تجار در حوزه واردات و صادرات است تا بتوانند از ظرفیت انبارها در مجتمع بندری امام خمینی (ره) با توجه به حجم کالاهای وارداتی یا صادراتی اقدام کنند.

این سرمایه گذار بخش خصوصی با بیان اینکه علاوه بر این قصد داریم در بخش روغن کشی نیز کارخانه ای را در مجتمع بندری امام خمینی (ره )تاسیس کنیم، گفت: باید بتوان از ظرفیت های موجود در بنادر کشور و به ویژه بندر امام خمینی (ره) به نحوی مطلوب بهره برد و فعالیت در حوزه انبارداری کالا و نیز سرمایه گذاری در زمینه روغن کشی از جمله فرصت هایی است که باید سرمایه گذاران به آن توجه داشته باشند.

ارگانی در مورد فعالیت اقتصادی در بنادر کشور و نیز نحوه تعامل با سازمان بنادر و دریانوردی، اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی از قوانین بسیار خوبی برای فعالیت سرمایه گذاران برخوردار است و اگر فعالان اقتصادی قصد داشته باشند در بنادر کشور سرمایه گذاری کنند با توجه به رویکرد مطلوب و استقبال سازمان بنادر و دریانوردی در این زمینه بستر بسیار مناسبی فراهم شده است.

وی ادامه داد: سرمایه گذاران بخش خصوصی باید به فعالیت در بنادر کشور نگاه بلندمدت داشته باشند و اینگونه نه تنها موجب بازگشت سرمایه و سودآوری خود شوند بلکه چرخ اقتصادی کشور را نیز بچرخانند و رونق تجاری کشور کمک کنند.

این سرمایه گذار بخش خصوصی با تاکید بر اینکه همچنین باید گره اقتصادی کشور در سطح کلان باز شود، عنوان کرد: باید ثبات اقتصادی را برای فعالان اقتصادی و به ویژه سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم کرد در غیر این صورت ادامه مسیر با چنین شرایطی سخت خواهد بود.

ارگانی افزود: فرصت های سرمایه گذاری مختلفی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در داخل کشور وجود دارد، اما باید شرایط و بستر را به نحوی فراهم کرد که به جای فعالیت در بخش های غیرمولد و یا دلال گونه که به عنوان آفت اقتصاد ایران مطرح است، زمینه ساز رونق اقتصادی کشور شوند.

وی با اشاره به اینکه در دوره برجام شرایط بسیار مساعدی برای فعالیت اقتصادی در کشور رقم خورده بود، خاطرنشان کرد: برجام موجب شده بود که فضای کسب و کار در کشور مجددا جان تازه ای به دست آورد اما متاسفانه در برهه زمانی فعلی تا حدودی کار سخت شده است و اعمال تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا نیز مزید بر علت شده اند تا اقتصاد ایران شرایط خاصی را تجربه کند که ادامه فعالیت در مسیر آن نیازمند تغییر در نگاه کلان مدیریتی است.

این سرمایه گذار بخش خصوصی، تعامل و همکاری با سازمان بنادر و دریانوردی را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: سازمان بنادر و دریانوردی یکی از بهترین سازمان های حکومتی تلقی می شود و با توجه به نگاه برد-برد این سازمان در جذب سرمایه گذار خوشبختانه قوانین مناسبی به منظور فعالیت بخش خصوصی وجود دارد و نسبت به سایر بخش های کشور خبری از بروکراسی های زائد اداری نیست.

۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۱۴
تعداد بازدید : ۲,۷۵۰
کد خبر : ۵۱,۱۲۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید