شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
 
سرمایه ‌گذاری ۹۰۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در مجتمع بندری نگین
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: بخش خصوصی بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان در طرح‌های توسعه‌ای مجتمع بندری نگین (بوشهر) سرمایه‌گذاری می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش ارجمندزاده درباره روند سرمایه گذاری بخش خصوصی در مجتمع بندری نگین، اظهار داشت: این مجتمع در زمینی به مساحت 450 هکتار طراحی شده که اکنون عملیات ساخت اسکله، پایانه‌ها و زیرساخت‌های بندری در 190 هکتار آن اجرا شده است.
وی ادامه داد: اکنون 5 درصد تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور از بوشهر انجام می‌شود که با تکمیل مجتمع بندری نگین این میزان به 16 درصد افزایش خواهد یافت؛ بر این اساس با تکمیل مجتمع بندری نگین حجم تخلیه و بارگیری بندر بوشهر به میزان ۱۱ درصد افزایش پیدا می‌کند.
ارجمندزاده اظهار داشت: عملیات اجرایی این مجتمع بندری در سال 1393 با حضور رئیس جمهور آغاز و اکنون بخش‌های از آن تکمیل شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح‌های بندری در جزیره نگین بوشهر افزود: تاکنون افزون بر 450 میلیارد تومان در اجرای طرح‌های بندری هزینه شده که تا تکمیل شدن آن اجرای طرح‌ها ادامه دارد.
ارجمندزاده همچنین از اجرای طرح‌های زیربنایی در جزیره نگین خبر داد و بیان کرد: تاسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین بوشهر شامل ساخت معابر، شبکه آبرسانی، برق‌رسانی دارای 60 درصد پیشرفت فیزیکی است.
وی با تاکید بر نقش مهم مجتمع بندری نگین در افزایش تخلیه بارگیری کالا، رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی تصریح کرد: با تکمیل پروژه‌ها در این مجتمع بندری زمینه پهلوگیری کشتی‌های پهن پیکر با ظرفیت 50 هزار تنی فراهم می‌شود.
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۲
تعداد بازدید : ۱,۹۰۸
کد خبر : ۵۱,۱۲۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید