شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
 
تداوم پرداخت کمک هزینه معیشتی به فعالان حوزه دریایی هرمزگان / اهدا دومین مرحله کمک هرینه به ملوانان شناورهای تجاری سنتی
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در ادامه پیگیری های صورت گرفته از سوی همتی استاندار هرمزگان، دومین مرحله کمک هزینه معیشتی به 310 نفر از ملوانان شناورهای تجاری سنتی اهدا شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، " علی رضا محمدی کرجی ران " با اشاره به تبعات شیوع ویروس کووید -19 در جهان و پیامدهای منفی ناشی از این ویروس بر حمل و نقل دریایی اظهارداشت: صنعت حمل و نقل دریایی استان هرمزگان نیز از تاثیرات این پدیده در امان نماند و اعمال محدودیت و در برخی مواقع ممنوعیت های ترددی  که براساس دستورالعمل ها و شیوه نامه های بهداشتی و مراقبتی ابلاغ می شد آسیب هایی را متوجه فعالین صنعت دریایی استان کرد .

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با تدابیر و پیگیری های استاندار هرمزگان برای کمک و جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر به قشرهای آسیب پذیر مرحله نخست کمک هزینه معیشت در اردیبهشت ماه سال جاری به ۴۴۴ نفر از شاغلین حوزه مسافری دریایی مرکز استان که فعالیت های معیشتی آنها متاثر از شیوع ویروس کرونا دچار آسیب شده بود اهداء گردید.

محمدی کرجی ران با بیان اینکه براساس برنامه ریزی صورت گرفته در مرحله دوم، این کمک هزینه معیشتی به ملوانان شناورهای تجاری سنتی اختصاص می یابدتصریح کرد: در این مرحله نیز به 310 نفر ازملوانانی که در شناورهای تجاری سنتی فعالیت می نمایند مبلغ سه میلیارد و 100 میلیون ریال پرداخت خواهد شد.

این مقام مسئول اظهار داشت: باتوجه به گستردگی  و تنوع فعالیت دریایی اعم از تجاری، مسافری و گردشگری در بزرگترین استان ساحلی کشور ضرورت رفع موانع و مشکلات به وجود آمده پیش روی تلاشگران این حوزه ها همواره مورد تاکید استاندار هرمزگان و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بوده است.

شایان ذکر است ویروس نوپدید کرونا که از اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹ به شکل جهان شمول، مرزها را در نوردید،  بخش های مختلف از جمله حمل و نقل و تجارت دریایی جهان را تحت تاثیر خود قرارداد،  ناوگان تجاری، تفریحی و مسافری دریایی کشور و استان هرمزگان نیز  از این قاعده مستثنی نبوده و اعمال مقررات کنترلی و مراقبتی که  با ممنوعیت و محدودیت تردد دریایی همراه بود آسیب هایی را متوجه  فعالین این حوزه کرد.

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۴۹
تعداد بازدید : ۲۰۷
کد خبر : ۵۱,۱۵۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید