شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
 
اجرای فاز دوم طرح مطالعات جامع مجتمع بندری شهید رجایی/ استفاده بهینه از ظرفیت های محیطی براساس  استانداردهای بین المللی  و الزامات زیست محیطی
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: گستره طرح مطالعات جامع مجتمع بندری شهید رجایی، پهنه های بندری و طرح توسعه، بندر خلیج فارس و اراضی ۲۴۰۰ هکتاری الحاقی را در قالب ایجاد شهر لجستیکی خلیج فارس مورد مطالعه قرارمی دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "علی رضا محمدی کرجی ران" در نشست دو روزه ای که باهدف بررسی مطالعات پیرامون فازدوم طرح جامع مجتمع بندری شهیدرجایی درمحل این بندر برگزارشد اظهارداشت: گستره طرح مطالعات جامع مجتمع بندری شهید رجایی پهنه های بندری و طرح توسعه، بندر خلیج فارس و اراضی ۲۴۰۰ هکتاری الحاقی در قالب ایجاد شهر لجستیکی خلیج فارس را در بر می گیرد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در این دوره از نشست ها موضوع ترافیک مجتمع بندری و شبیه سازی های ترافیکی صورت گرفته، خطوط ریل و شانتینگ یاردهای ریلی، جهت اتخاذ بهترین تصمیم از سوی مشاور مطرح  و کارشناسان مربوطه نقطه نظرات خود را پیرامون موضوعات ارائه شده اعلام داشتند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی استفاده بهینه از ظرفیت های محیطی براساس استانداردها بین المللی و الزامات زیست محیطی با هدف ایجاد ارزش افزوده، برنامه ریزی راهبردی برای انجام فعالیت های هدفمند و هماهنگ در یک بازده زمانی بلند مدت، شناسایی و تدوین ضوابط و مقررات مبتنی بر مولفه های اقتصادی را از مهمترین اصول و اهداف برشمرد که در طرح مطالعات جامع مجتمع بندری شهید رجایی بدان پرداخته شده است.

در جلسه طرح مطالعات جامع مجتمع بندری شهید رجایی "حمید خلیلی" مدیر کل مهندسی بنادر و سواحل سازمان، "عظیمی" مشاور مدیرعامل سازمان، مشاور طرح و جمعی از صاحب نظران عضو کمیته تخصصی طرح جامع حضور داشته و به بیان دیدگاه های خود پرداختند .

شایان ذکر است؛ بندر شهید رجایی از مهمترین بنادر ایران بشمار می آید که تخلیه و بارگیری سالانه حدود 110 میلیون تن انواع کالا را به تنهایی عهده دار است این بندر بیش از 55 درصد صادرات و وارات و 70درصد ترانزیت بنادر کشور را به خود اختصاص داده و همچنین تخلیه و بارگیری 90 درصد کالاهای کانتینری در این بندر نیز انجام می گیرد.

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵
تعداد بازدید : ۱۴۶
کد خبر : ۵۱,۴۶۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید