شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
 
دو مزیت تخفیفات تعرفه ای سازمان بنادر بمنظور توسعه صادرات و ترانزیت / بازگشت ارز مورد نیاز صادرکنندگان و واردکنندگان کالا/ قیمت تمام شده کالا کاهش مى یابد
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی بازگشت ارز مورد نیاز صادرکنندگان و واردکنندگان کالا، همچنین کاهش قیمت تمام شده کالا را دو مزیت حاصله از تخفیفات تعرفه ای سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه صادرات و ترانزیت عنوان کرد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان، "فرهاد منتصر کوهساری" معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی که به منظور شرکت در جلسه بررسی مشکلات و چالش های حوزه بندری و اقتصادی بندر شهید رجایی و بازدید از طرح های عمرانی و توسعه ای این بندر به هرمزگان سفرکرده بود درجریان سفرخود در جمع خبرنگاران گفت: بازگشت ارز مورد نیاز صادرکنندگان و کاهش قیمت تمام شده کالا دو مزیت مهم حاصله از تخفیفات تعرفه ای  است که سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه صادرات و ترانزیت در نظر گرفته است .

فرهاد منتصر کوهساری با اشاره به تخفیفاتی تعرفه ای درنظر گرفته شده به منظور توسعه صادرات و ترانزیت در بنادر کشور اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی در راستای حمایت از صادرات کنندگان و واردکنندگان مواد اولیه، تخفیفات تعرفه ای را به منظور حمایت از بخش خصوصی در نظر گرفته و نرخ پایه THC را تا 10 درصد کاهش داده است.

وی بیان کرد : این تخفیفات در بخش صادرات تا 25  درصد و در بحث ترانزیت نیز 50 درصد در نظر گرفته شده تا بتوانیم کالاهای بیشتری را وارد بنادرکشورکرده و به کشورهای هدف ترانزیت نماییم .

عضو هیت عامل سازمان بنادر ودریانوردی به رونق کانتینرهای یخچالی در بنادر کشور هم اشاره ای داشت و گفت: از آنجایی که امروز شاهد رونق صادرات محصولات از طریق کانتینرهای یخچالی هستیم لذا بمنظور کمک و تقویت صادرات در این بخش و هزینه های مترتب (حقوق و عوارض ) شناورهای یخچالی وهمچنین  THC  کانتینرهای یخچالی، طرحی را برای کل بنادر کشور در دست مطالعه داریم .

این مقام مسئول همچنین از برگزاری جلسه ای به منظور تدوین بسته های جدید حمایتی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی طی هفته جاری خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته جلسه ای به همین منظور اواسط هفته آینده برگزار خواهد شد که نتایجه حاصله از تصمیمات متخذه را در وقت مقتضی اعلام خواهیم کرد.

شایان ذکر است، بازدید از طرح توسعه بندر شهید رجایی، پروژه های عمرانی بندری و همچنین بازدید از روند احداث سه پست اسکله نفتی از دیگر برنامه های معاون امور بندر و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در سفر به هرمزگان بود.

۲۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۵۳
تعداد بازدید : ۱۴۶
کد خبر : ۵۱,۵۰۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید