شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
 
الحاق شناور نجف پس از تعمیرات اساسی  زیرآبی به ناوگان حمل و نقل دریایی کشور/ تعمیرات اساسی 11 فروند انواع شناور دربندر شهید رجایی از ابتدای سال تا نیمه شهریورماه
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: به منظور آماده به کاری ناوگان خدماتی سازمان و حفظ توان عملیاتی، اخذ و تمدید گواهینامه های موسسه رده بندی و همچنین حفظ قابلیت دریانوردی کشور، تعمیرات اساسی زیر آبی شناور نجف انجام و این شناور به چرخه حمل و نقل دریایی کشور الحاق شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "محمد رضا پوررجبی" با اشاره به توان اجرایی متخصصین سازمان بنادر و دریانوردی در جهت تعمیرات اساسی شناورهای فعال در چرخه حمل و نقل دریایی اظهارداشت: اداره تعمیرات و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی با بهرگیری از نیروهای متخصص و مبرز  قابلیت تعمیر ات اساسی و زیر آبی انواع شناورها را داراست .

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 11 فروند شناور خدماتی که در مالکیت سازمان بنادر و دریانوردی قرار داشته اند پس از انجام تعمیرات در چرخه خدمات حمل و نقل دریایی قرار گرفته که انجام این مهم اقدام ماثری در جهت جلوگیری از خروج  ارز بشمار می آید .

پور رجبی با تاکید بر اهمیت لزوم آماده به کاری  ناوگان خدماتی سازمان بنادر و دریانوردی  خاطر نشان کرد:  سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی توان اسقرار انواع شناور از قبیل یدک کش، لندینگرافت،  بارج  و شناور با طول ۷۰ عرض 15 متر و آبخور ۵ متر جهت تعمیرات انواع لایروب های کاترساپلای بوت و شناورهای صیادی برخوردار  است .

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به تعمیرات اساسی شناور نجف اعزامی از بندر بوشهر که زمان داکینگ آن فرا رسیده بود نیز اشاره ای داشت و گفت: بعد از تهیه نقشه استقرار شناور  و انجام بلوک چینی این شناور در مورخه بیست و دوم مرداد ماه بر روی سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی  مستقر  و تعمیرات زیر آبی آن آغاز  گردید.

 وی افزود: تعمیرات این شناور  در مدت زمان 31 روز انجام و بامداد امروز  23 شهریور ماه به آب اندازی و به چرخه حمل و نقل دریایی کشور الحاق گردید .

به گفته پور رجبی این شناور به طول ۲۷ متر، عرض 8 متر و آبخور ۳ متر تحت مالکیت سازمان بنادر و دریانوردی است و جهت عملیات پهلو دهی، جدا سازی، همراهی کشتی ها و همچنین در عملیات های  اطفای حریق درگستره آبی  استان بوشهر مورد استفاده قرار می گیرد .

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷
تعداد بازدید : ۱۱۵
کد خبر : ۵۱,۵۲۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید