شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
 
انجام 42 مورد عملیات جستجو و نجات دریایی در گسترده ترین پهنه آبی کشور/مشارکت همیاران ناجی در بیش از 10 عملیات جستجو ونجات
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه 8 فروند شناور ناجی و36 ایستگاه همیار ناجی (دریانوردان بومی صیادی و تجاری منطقه) کار جستجو و نجات دریایی را در پهنه آبی این استان با نظارت این اداره کل برعهده دارند اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تا نیمه شهریور ماه 42 مورد عملیات جستجو و نجات دریایی به انجام رسیده است .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر ودریا نوردی استان هرمزگان، مولفه هایی نظیر برخورداری از 2200 کیلومتر نوار ساحلی، تردد هزاران کشتی کوچک و بزرگ در آبهای حاکمیتی و بنادر استان، وجود 14 جزیره، همچنین استقرار 40 مرکز گردشگری دریایی در نقاط مختلف هرمزگان و...این استان را به مهمترین استان ساحلی کشور تبدیل کرده است.

 از منظر گستردگی آبهای حاکمیتی و حجم عملیات جستجو نجات دریایی این استان نه تنها اولین و مهمترین مرکز جستجو و نجات دریایی کشور در امر هماهنگی و ارتباط دهی اضطرار شناورهای ایرانی در آبهای بین المللی که در زمره فعالیت ترین مراکز جستجو و نجات منطقه نیز قرار دارد .

"علی رضا محمدی کرجی ران" مدیر کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه جستجو و نجات دریایی اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تا نیمه شهریور ماه 42 مورد عملیات جستجو و نجات توسط 8 فروند ناجی در سراسر استان به انجام رسیده است.

وی افزود: تعداد 36 ایستگاه همیار ناجی در استان وجود دارد که طی مدت یاد شده بیش از 10 عملیات نیز توسط همیاران ناجی به ثبت رسیده است .

این مقام مسئول با اشاره به رسالت اداره کل بنادر ودریا نوردی درچارچوب کنوانسیون ها و الزامات ملی و بین المللی مبنی برصیانت از جان و مال دریانوردان تصریح کرد : در مدت یاد شده 26 مورد خدمات پزشکی به کشتی های متردد در آبهای حاکمیتی ارائه شده است.

محمدی کرجی ران درخصوص مشارکت ارگانهای دریایی در عملیات های جستجو و نجات بیان داشت: مشارکت مدیریت ستاد بحران استان، ارگانهای دریایی، هلال احمر، دستگاههایی نظیر شهرداریها، سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی، تعاونیهای تجاری و صیادی و فرمانداریها و بخشداریها چه در بعد جستجو و نجات، چه از منظر حضور در مانورها فصلی و عملیات های اطفاء حریق درخور تحسین و شایسته تقدیر است .

گفتنی است، علاوه بر مراکز یاد شده تعداد 7 مرکز جستجو و نجات فرعی در غرب، مرکز و شرق استان استقرار یافته که به محض اعلام اضطرار از طریق تلفن 1550 ( مرکز اضطرار اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ) و کانالهای ارتباط رادیویی دریایی بلافاصله تیمهای تجسس و نجات براساس موقعیت جغرافیایی به محل گسیل می یابند.

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۹۳
کد خبر : ۵۱,۵۴۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید