شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
 
ترانزیت 20هزارخودرودرنیمه نخست شهریور ماه / بندرلنگه قلب تپنده ترانزیت خودروی ایران /شتاب گرفتن ترانزیت خودررو با از سرگیری فعالیت در مرزهای کشورهای آسیای میانه
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از تخلیه و بارگیری حجمی افزون بر 20 هزار دستگاه خودرو طی نیمه نخست شهریورماه در بنادر و دریانوردی بندرلنگه خبر داد و گفت: این بندر به عنوان قلب تپنده ترانزیت خودروی ایران و چهار راه ترانزیت خودرو به کشورهای آسیای میانه مورد توجه است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، مولفه هایی نظیر موقعیت مناسب جغرافیایی و توانمندی های ناوگان ترابری، تفکیک اسکله تخلیه و بارگیری خودرو از دیگر کالاها، کاهش هزینه های حمل و نقل دریایی، حذف زمان انتظار شناورهای ترانزیتی، ارائه خدمات ۲۴ ساعته کلیه عملیات های دریایی و بندری و افزایش پسکرانه های مورد استفاده در این عملیات، از یک سو همچنین کاهش تشریفات اداری و بهره برداری از سکوی ویژه بارگیری خودرو و تکیه بر توان نیروی انسانی جوان، متخصص و کارآمد در کنار همدلی و وحدت روحیه ارگان های همکار از سوی دیگر؛ بندر لنگه را بعنوان قلب تپنده ترانزیت خودروی کشور و درگاه تجارت کشورهای آسیای میانه مورد توجه قرارداده  است.

"قاسم عسکری نسب" مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه با اشاره به ترانزیت  20هزار خودرو در نیمه نخست شهریورماه سال جاری اظهارداشت: با بازگشایی مرزهای کشورهای آسیای میانه و الکترونیکی شدن مرزهای اقلیم کردستان عراق، ترانزیت خودرو در این بندر شتاب گرفته است.

عسکری نسب خاطر نشان کرد: 20 هزار دستگاه خودرو طی نیمه اول شهریورماه امسال در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تخلیه و بارگیری شد که این امر مبین این موضوع است که بندرلنگه بعنوان کانونی امن برای ترابری دریایی و زمینی این کالا به کشور های آسیای میانه محسوب می شود .

وی افزود: تلاشهای کلیه ارگانهای همکار و کارگزاران بخش خصوصی جایگاه نخست از حیث عملیات ترانزیت خودرو را در بین  دیگر  بنادر ایران به خود اختصاص داده است  .

این مقام مسئول با بیان اینکه به صورت میانگین روزانه 2 هزار دستگاه خودرو از 17 فروند شناور لندینگ کرافت و باری کوچک (دوبه) و یک فروند کشتی رو- رو در این بندر تخلیه می شود تصریح کرد:  همین امر سبب شده بندر لنگه روزانه پذیرای حدود 200 دستگاه تریلر سواری کش و 150 دستگاه کامیون جهت حمل این خودروهای ترانزیتی به کشورهای آسیای میانه باشد.

به گفته عسکری نسب استفاده از توان فنی 23 شرکت کارگزار ترانزیتی، بهره گیری از موقعیت جغرافیایی و راهبردی و نیز ایجاد زیر ساخت ها و رو ساخت های لازم در این بندر، بستری مناسب را فراهم نموده تا به ازای هر سرمایه گذاری در این حوزه ، با ایجاد اشتغال ، معیشت 30 تا 35 خانوار تامین شود .

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲
تعداد بازدید : ۸۷
کد خبر : ۵۱,۵۵۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید