شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
 
گشایش دفتر گواهی از مبدا در بندر شهید باهنر/  آغاز بکار دیگر دفاتر در بنادر شرق استان تا پایان سال / با الکترونیکی شدن سامانه استعلام کد رهگیری ملاک برای صدور گواهی از مبدا است
برای اولین بار در سطح بنادر کشور و به منظور ارانه خدمات موثر و منظم به صادر گنندگان و فعالان اقتصادی دفتر گواهی از مبدا در سالن خدمات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گشایش یافت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "حمید رضا محمد حسینی "در جریان آیین  افتتاح دفتر گواهی از مبدا که امروز 26 شهریورماه در بندر باهنر آغاز به کار کرد اظهار داشت: ضرورت تسهیل در امر ارائه خدمات به تجار و فعالان اقتصادی در قدیمی ترین بندر صادراتی استان همواره مورد توجه  سازمانهای خدمات رسان من جمله سازمان بنادر و دریانوردی بوده است .

وی افزود: بعد مسافت از محل صدور گواهی مبدا واقع در اتاق بازرگانی بندرعباس تا محل بندر هموار مورد گلایه صادرگنندگان بود که امروز با مساعدت سازمان صمت استان و اتاق بازرگانی بندرعباس و همچنین اداره کل گمرک بندر شهید  باهنر این مطالبه و خواست  بحق تجار محقق شد.

 مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به صدور میانگین بین 150 تا 200 گواهی مبدا اظهار امیدواری کرد: در دو ماه آینده با الکترونیکی شدن سامانه استعلام، فقط با داشتن کد رهگیری گواهی از مبدا صادر و نیاز به ثبت کاغذی وجود ندارد.

"محمد رضا صفا" رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معاون و کشاورزی بندرعباس نیز در این مراسم با اشاره به رضایت مندی و اقبال صادر گنندگان و فعالان اقتصادی از گشایش دفتر گواهی از مبدا در بندر شهید باهنر اظهار داشت: بنا داریم تا پایان سال این اقدام را به دیگر بنادر شرق تعمیم داده تا صادر کنندگان شرق استان نیز از ارائه خدمات در منطقه خود بهره مند شوند.

در آیین گشایش دفتر گواهی از مبدا در بندر شهید باهنر "سعیدی" مدیر کل گمرک بندر شهید باهنر، "محمد رضا صفا "رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی بندرعباس و نمایندگانی از سازمان صمت حضور داشتند .

شایان ذکر است؛ گواهی مبدا سندی بین المللی است که توسط اتاق بازرگانی بین الملل تدوین و ارائه شده و بر کشور محل تولید یا ساخت کالا دلالت می کند.

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۱۱۵
کد خبر : ۵۱,۵۹۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید