پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
 
اقدامات صورت گرفته درحوزه پدافند غیر عامل طی یکسال گذشته /برگزاری رزمایش های پایش پایداری سیستم برق رسانی/  زون بندی محوطه های عملیاتی و تشکیل ساختار مدیریت بحران
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن تشریح برنامه های اجرا شده طی سال جاری در حوزه پدافند غیر عامل در بنادر هرمزگان گفت: برنامه های متعدد و راهبردی نظیر برگزاری رزمایش های پایش پایداری سیستم برق رسانی با هدف ایجاد آمادگی کامل در مواجه با حوادث غیر مترقبه در بنادر استان در سال جاری تدوین و اجرا شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، " علیرضا محمدی کرجی ران" گفت: برنامه های متعددی در طول سال در حوزه پدافند غیرعامل پیش بینی شده که برگزاری رزمایش های پایش پایداری سیستم برق رسانی با هدف مقابله با تهدیدات امنیتی و تروریستی از جمله  این برنامه ها بود .

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به روزرسانی مطالعات مدیریت بحران و پدافندغیرعامل در شریانهای حیاتی کشور از جمله بندر شهید رجایی ، زون بندی محوطه های عملیاتی و تشکیل ساختار مدیریت بحران در بخش های خصوصی و سرمایه گذاری، توسعه شبکه دوربین های مداربسته جهت کنترل و نظارت تصویری را ازدیگر اقدامات کلیدی در این حوزه قلمداد کرد .

وی با تاکید به نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیر گفت: پدافند غیر عامل را باید سر لوحه کار خود قرار داده و انجام این مهم نباید معطوف به یک هفته باشد بلکه باید در تمام طول سال با حساسیت مدنظر قرارگیرد .

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی تاکید کرد: حفظ سرمایه‌های ملی در بنادر بعنوان پیشانیهای اقتصادی کشور و افزایش ضریب امنیت و استمرار فعالیت ورود و خروج کالا امری ضروری ومهم است که  از سوی متولیان امر باید مورد توجه دقیق تری قرار گیرد.

محمدی کرجی ران فرهنگ سازی و باور عمومی در مورد ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیر عامل را حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: آمادگی دفاعی در برابر هر گونه تهدید داخلی و خارجی و فرهنگسازی نحوه کار و اهداف پدافند  غیر عامل  باید برای پرسنل اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تبین  شود تا در برابر هر گونه تهدیدی آمادگی لازم را داشته باشند.

وی به اقدامات ویژه درمقابله با ویروس کرونا در بنادر استان اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته و اقدامات پدافندی و همچنین برگزاری جلسات متعدد به مدد تلاش مجدانه دریانوردان و بخش های دولت  و شرکت های کارگزار خصوصی در بنادر کشور به منظور جلوگیری از پیامدهای و آثار منفی اجتماعی و اقتصادی ناشی از بیماری کووید- ۱۹  خوشبختانه هیچگونه خلل و نگرانی در جهت کمبود کالاها در کشور طی سال جاری وجود نداشت.

به گفته محمدی کرجی ران زون بندی محوطه های بندری از دیگر اقداماتی بود که در شرایط  بارندگی های سیل آسای سال گذشت که می توانست خساراتی را متوجه زیرساخت های بندری نماید با دقت نظر و حسن عمل همکاران شاغل در حوزه پدافند غیر عامل و بهرگیری از ابزار و ادوات بخش های خصوصی و اقتباس از تجربیات کسب شده در مانورهای ادواری این مشکلات نیز به  بهترین شکل ممکن مرتفع گردید .

۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۱۷
تعداد بازدید : ۹۲
کد خبر : ۵۲,۱۳۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید