دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
 
پیدا شدن جسد یکی از خدمه لندینگرافت خوارزم / تلاش بی وقفه تیم های امداد و نجات برای یافتن ۶ سرنشینان دیگر
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در حالی که عملیات جستجو و نجات دریایی توسط تیم های اعزامی به منطقه بی وقفه در حال انجام است، صبح امروز8 دی ماه پیکر بی جان یک نفر از خدمه شناور خوارزم پیدا و تلاش برای یافتن دیگر مفقودین همچنان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان "اسماعیل مکی زاده " با بیان اینکه از همان لحظات آغازین پیدا شدن شناور واژگون شده خوارزم تلاش برای یافتن 7 سرنشین مفقود شده این شناور آغاز و تاکنون نیز ادامه دارد اظهار داشت: چندین گروه جستجو و نجات دریایی متشکل از نیروهای دریایی و هوایی ندسا، نداجا، دریابانی، همیاران ناجی و اداره کل بنادر و دریانوردی در شرایط  نامساعد جوی جهت یافت اثری از خدمه مفقود شده شناور در منطقه حضور دارند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تقسیم بندی مناطقی که احتمال می رفت جریان آب افراد را به آن سمت سوق دهد سبب شد تا هرگروه مسئولیت پایش حوزه ی از پیش تعیین شده را  با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی استان بر عهده گرفته که این امر ضمن جلوگیری از اتلاف وقت، دقت تیم های اعزامی را نسبت به حوزه تعیین شده خود بیشتر می نمود.

وی افزود: پس از تلاش 72 ساعته جسد یک تن از خدمه شناور خوارزم پیدا و جهت شناسایی و تحویل دستگاههای ذیربط گردید .

مکی زاده با بیان اینکه تلاش برای یافتن دیگر خدمه مفقود شده این شناور ادامه دارد اظهار داشت: تاکنون نقاطی که احتمال وجود مفقودین را داشتیم مورد جستجو قراردادایم .

گفتنی است؛ شناور خوارزم حامل ۱۵ عدد بیل مکانیکی روز جمعه 5 دی ماه مقارن ساعت 19 بندر شناص عمان را به مقصد بندرعباس ترک نموده که در میانه را و در موقعیت 15 مایلی جنوب شرق جزیره لارک به دلایلی که درحال بررسی است واژگون و 7 نفر از خدمه این شناور با ملیت های ایرانی و یک نفر نیز تبعه کشور هندوستان همگی مفقود که تاکنون جسد یک نفر پیدا شده است .

۸ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۸۰۸
کد خبر : ۵۲,۶۶۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید