یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
 
اقبال شرکت های بین المللی برای صادرات کالاها از بنادر غرب هرمزگان/ تحقق اهداف ترسیم شده با ایجاد زیرساختهای مناسب
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه گفت: با ایجاد بسترهای جدید و صادرات 450 هزارتن انواع مواد معدنی و ساختمانی طی 9 ماهه گذشته شاهد تحقق چشم اندازهای ترسیم شده در بنادر غرب استان هرمزگان می باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره  کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "قاسم عسکری نسب" با اشاره به تدابیر اتخاذ شده  در جهت رفع تمرکز زدایی و فعال نمودن بنادر کوچک  اظهار داشت: احداث ترمینال مواد معدنی به مساحت 7 هکتار و در پی آن کاهش زمان انتظار شناور ها سبب شد تا بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان در 9 ماه سال جاری با ارسال 444 هزار و 33 تن مواد معدنی و مصالح ساختمانی به بنادر کشورهای هدف، رشد قابل توجهی را در این حوزه تجربه و به اهداف ترسیم شده در این حوزه دست یابد .

این مقام مسئول عمده کالاهای صادراتی را سیمان، گچ، سنگ گچ، نمک، سنگ گابرو و مصالح ساختمانی عنوان کرد و گفت: این نوع کالاها عمدتا به صورت فله و یا  بسته بندی شده به کشورهای هدف صادر می شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه گفت:  راهبردهایی نظیر ارائه خدمات ۲۴ ساعته، بهره‌گیری از کارشناسان و نیروهای متخصص و کارآمد، استفاده‌ بهینه از امکانات دریایی و بندری همچنین احداث پنج رمپ بتنی و خاکی؛ زمینه حضور شرکت‌های بین‌المللی فعال در بخش صادرات مواد معدنی و مصالح ساختمانی را در بنادر غرب استان تقویت کرده است.

شایان ذکر است؛  اداره بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با نظارت بر ۱۰ بندر تجاری و مسافری همچنین تحت پوشش قراردادن نیمی از جزایر کشور بعنوان قطب صادر مواد معدنی و مصالح ساختمانی معرفی و بعنوان کانونی مهم جهت تبادلات تجاری با کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان نقش آفرینی می کند .

۱۰ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۳۲
تعداد بازدید : ۴۹۰
کد خبر : ۵۲,۷۱۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید