یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
 
ذخیره سازی 540 هزار تن کالای اساسی در بندرشهید رجایی / پیش بینی جهت ورود 2  میلیون تن انواع کالاهای اساسی تا پایان سال از طریق این بندر
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ازورود یک میلیون و650 هزار تن انواع کالای اساسی از طریق 53 فروند کشتی به بندر شهید رجایی از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان،  "علی رضا محمدی کرجی ران " با اشاره به کالاهای اساسی ترخیص شده از بندرشهیدرجایی اظهارداشت: از ابتدای سال تاکنون یک میلیون و 650 هزار تن انواع کالای اساسی از طریق  بندر شهید رجایی وارد کشور شده که بر اساس پیش بینی های صورت گرفته این رقم تا پایان سال به 2 میلیون تن خواهد رسید.

وی عمده کالاهای اساسی وارد شده به بندر شهید رجایی را برنج، گندم، روغن، سویا و ذرت اعلام کرد و گفت: این کالاها از طریق  53 فروند کشتی وارد بندر شهید رجایی شده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه در حال حاضر 540 هزار تن کالای اساسی برای ورود به بازار در این بندر ذخیره سازی  شده خاطر نشان کرد: برای نگهداری این کالا ها علاوه بر انبارهای بخش خصوصی، 18 انبار ملکی در اختیار داریم که از این میزان  10 انبار به شکل  ویژه  برای نگهداری و انبارش کالاهای اساسی  اختصاص داده شده است.

شایان ذکر است، بندر شهید رجایی بعنوان اولین بندر کانتینری کشور و از حیث ورود کالاهای اساسی بعد از بندر امام خمینی (ره ) دومین مبادی ورودی کالاهای اساسی به کشور قلمداد می شود.

۱۴ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۱۶
تعداد بازدید : ۴۸۴
کد خبر : ۵۲,۷۵۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید