یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
 
بهره برداری از800 مترخطوط جدید  ریلی با هدف توسعه حمل و نقل چند وجهی در بندر شهید رجایی/ برخورداری  این بندر از 12 پایانه اختصاصی ریلی
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از الحاق 800 متر خطوط جدید ریلی با اعتبار 65 میلیارد ریال در مجتمع بندری شهید رجایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "منصور خرمشکوه"  با بیان اینکه 800 متر خطوط جدید ریلی به 60 کیلومتر زیر ساخت هایی که پیشتر در بندر شهید رجایی احداث شده اضافه گردید اظهارداشت: اولین محموله از طریق این خط جدید الاحداث  وارد مجتمع بندری شهید رجایی  شد.

معاون بندری و امور اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: خطوط ریلی اختصاصی با سرمایه گذاری بالغ بر 65 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث شده است .

وی تصریح کرد: آنچه مورد توجه است توسعه حمل و نقل کالا از طریق ریل بوده تا بتوانیم سهم جابجایی کالا را در این حوزه تقویت نماییم .

خرمشکوه  با اشاره به اهمیت موضوع توسعه حمل و نقل ریلی و همچنین تاثیر آن در کاهش مدت زمان انتقال کالاها به بازار هدف و کاهش هزینه های حمل و نقل کالا افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته در حال بررسی، درخواست های شرکت های متقاضی احداث خطوط ریل اختصاصی هستیم تا با نهایی سازی این طرحها گام موثری در توسعه حمل و نقل ریلی برداشته شود.

شایان ذکر است؛ بندر شهید رجایی از60 کیلومتر خط ریلی برخوردار است که شاخه های مختلف این خطوط به 12 محوطه اختصاصی منتهی می شود .

۲۳ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۵۱
تعداد بازدید : ۴۷۵
کد خبر : ۵۲,۸۶۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید