دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
 
ارتقا ظرفیت گردشگری اولویت سازمان بنادر و دریانوردی /توسعه گردشگری دریایی ‌هم راستا باتقویت  ناوگان مسافری
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از بنادر تجاری و گردشگری جزیره قشم گفت: ارتقاء ظرفیت های گردشگری و تقویت ناوگان مسافری دریایی از اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "محمد راستاد " پیش از ظهر پنحشنبه در حاشیه بازدید از ظرفیت های دریانوردی جزیره قشم، افزود: در این بازدید از  پایانه مسافربری جزیره قشم شهید ذاکری، موج شکن هایی که در ساحل جنوبی قشم احداث شده یا اینکه در آینده احداث خواهد شد بازدید به عمل آمد و آخرین وضعیت آنها مورد بررسی قرار گرفت.

 وی با اشاره به صنعت گردشگری دریایی، گفت: یکی از جاذبه های مهمی که در جزیره قشم وجود دارد گردشگری دریایی است که سازمان بنادر و دریانوردی در کنار وظایف حاکمی خود در امور دریایی و در توسعه بنادر تجاری، ارتقا ایمنی دریانوردی نیز مد نظر دارد.

راستا اضافه کرد: ایجاد شرایطی که هموطنان عزیز بتوانند در وضعیت ایمن و مناسب از ظرفیت های گردشگری دریایی بهره مند شوند از اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی کشور است.

وی با بیان اینکه جزیره قشم قابلیت ها و ظرفیت های زیادی برای جذب گردشگری دریایی دارد، افزود: ارتقا زیر ساخت های گردشگری دریایی کشور و به تبع جزیره قشم نیز در اولویت سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: باید بتوان فضاهای مناسبی را برای توسعه گردشگری دریایی و در کنار آن بهبود و ارتقاء ناوگان مسافربری و گردشگری دریایی با اعطایی تسهیلات فراهم کرد.

وی با اشاره به ساخت شناورهای داخلی با هدف نوسازی ناوگان دریایی،  گفت: ساخت شناورهای جدید به منظور ارتقا ناوگان دریایی توسط شناور سازی های داخلی خصوصا در راستا اولویت بهره گیری از توانمندی های داخلی در این سازمان دنبال می شود زیرا این امر علاوه بر ایجاد اشتغال، موجب توسعه صنایع دریایی، بهبود وضعیت گردشگری دریایی و ارتقا ایمنی می شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت کالا در بنادر کشور گفت: در حال حاضر حدود ۴ میلیون تن کالا اساسی در بنادر تجاری کشور وجود دارد و بالغ بر یک میلیون تن محموله نیز در حال تخلیه و یا در انتظار ورود به بنادر کشور است.

راستاد تصریح کرد: میزان کالای اساسی و غیر اساسی در بنادر کشور بالغ بر ۷ میلیون تن است که حدود ۹۲ هزار TEU کالاهای کانتینری در بنادر کشور وجود دارد .

وی اضافه کرد: از تمام مجموعه حمل و نقل تجارت دریایی کشور بالغ بر ۵۰ درصد به بندر شهید رجایی و بنادر استان اختصاص دارد و در راستای سیاست توزیع تخلیه و حمل کالاهای اساسی بین بنادر تجاری کشور بندر شهید رجایی توانسته است نقش آفرینی بسیار خوبی داشته باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بندر شهید رجایی که سابقا به صورت عمده فعالیت کانتینری داشت الان در زمینه کالاهای اساسی و صادرات نیز توانسته فعالیت بسیار خوبی داشته باشد و با توسعه زیر ساخت های این بندر این قابلیتها افزایش خواهد یافت.

۲۵ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۲۵
تعداد بازدید : ۷۳۶
کد خبر : ۵۲,۸۹۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید