دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
 
جایگاه حضرت فاطمه(س) به گونه ای است که ائمه اطهار(ع) ایشان را حجت خودمی دانند/  هرجا که ولایت تنها می ماند وجود مقدسه ایشان راه گشا بود
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ویژگی های مختصه حضرت فاطمه زهرا (س) منشا تکامل انبیا الهی را در اقرار به فضایل و محبت آن بانو دانست و گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) برای اهلبیت الگو و سیره و روش ایشان سند حقانیت ماست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد عبادی زاده " نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس در مراسمی که به مناسبت شهادت بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره (س) امروز 27 دی ماه در محل نمازخانه این اداره کل برگزار شد با اشاره به فضایل و ویژگیهای مختصه آن  بانو اظهار داشت:  جایگاه حضرت فاطمه(س) بگونه ای است که ائمه اطهار (ع) حضرت فاطمه(س) را حجت خود قرار داده اند .

وی منشا تکامل  انبیا الهی را در دو چیز بیان کرد و گفت :  اول اقرار به فضا یل حضرت زهرا (س) که پیش از به دنیا آمدن آن بانوی بزرگ همه انبیا در مقام نوری جایگاه ایشان را می دانستند کما اینکه هنوز پیغمبر (ص) به دنیا نیامده بودند انبیا  اقرار به فضایل نبی خاتم داشتند و دوم محبت حضرت فاطمه زهرا (س) است.

امام جمعه بندرعباس عصمت حضرت فاطمه (س) را سومین ویژگی مختصه آن بانو برشمرد و اظهارداشت: زن در جامعه اسلامی سرچشمه بالندگی و افتخار است و این بالندگی و افتخار زمانی نصیب او خواهد شد که در پرتو نور هدایت معصومین حرکت کند.

وی افزود: چه سرمشقی برتر و چه خورشیدی تابان تر از وجود مبارک فاطمه زهرا(س)که  معلّم حیا و عفّت، استاد نجابت و تقوا، سرچشمه مهربانی و محبّت، معدن فداکاری و شجاعت برای بانوان وجود دارد .

نماینده ولی فقیه و در استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت:  ائمه برای همه ما الگو هستند؛ جز پیغمبر اکرم (ص) اهلبیت نگاهشان بعنوان یک الگو به حضرت فاطمه (س) و سیره و روش ایشان  سند حقانیت  برای همه ماست.

حضرت حجت اسلام و المسلمین عبادی زاده به زندگی اجتماعی حضرت فاطمه(س) نیزاشاره کرد و اظهار داشت: آن بانو در خیلی از صحنه ها نقش اجتماعی ویژه ای داشتند و هرجا احساس می کردند کاری زمین مانده و ولایت تنهاست وجود مقدسه  ایشان راهگشا بود.

  وی افزود : حضرت فاطمه (س) علاوه برتفسیر قرآن و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در پشت صحنه خیلی از جنگها حضور داشتند و از بیماران و آسیب دیدگان پرستاری می کردند آب می رساندند غذا و آذوقه مهیا می نمودند و این بیانگر نقش  پرنگ اجتماعی ایشان است.

 

سینه زنی و مرثیه خوانی دروصف بانوی دوعالم حضرت صدیقه طاهره (س) از دیگر برنامه های  بود به همت حوزه فرهنگی اداره کل بنادر ودریا نوردی  هرمزگان  برگزارشد.

۲۷ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۴۰
تعداد بازدید : ۴۹۱
کد خبر : ۵۲,۹۰۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید