دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
 
انجام پروژهای توسعه ای بندر لنگه با تکیه برتوان داخلی ، مطابق با برنامه زمانبندی / اجرای طرح جامع بندرلنگه نقش بسزایی در عملکرد فعالیتها ورونق اقتصادی منطقه خواهد داشت
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه ازاجرای عملیات نصب 100 بولارد، اجرای آسفالت، روشنایی و تعمیرات اساسی اسکله و موج شکن پست شرقی بندرلنگه خبر داد و گفت: این پروژه ها با اعتبار بیش از 210 میلیارد ریال مطابق با برنامه زمانبندی درحال انجام است .

به گزارش روابط عمومی اداره  کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "قاسم عسکری نسب " با اشاره به عملیات اجرای 100 بولارد، اجرای آسفالت، روشنایی و تعمیرات اساسی اسکله و موج شکن پست شرقی بندر اظهارداشت: انجام  این اقدامات در راستای ارتقاء توان عملیاتی بندر، افزایش ایمنی پهلوگیری کشتی ها و افزایش ضریب ایمنی شناورهای سنتی مستقر و نیز  ارتقاء سطح ایمنی و امنیت بندر صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد:  این پروژها در تمامی مراحل با تکیه بر توان داخلی و بهره گیری از تولید ات ملی و مطابق با آخرین استانداردهای روز تهیه و نصب می شود .

عسکری نسب میزان اعتبار هزینه شده برای پروژه های مذکور را 210 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در راستای تحقق اهداف ترسیم شده و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی و نیز حرکت در مسیر تعامل هرچه بهتر شهر و بندر، همچنین بهبود شرایط برای توسعه صادرات غیرنفتی و واردات، ارتقا کیفیت خدمات به ساحل نشینان و دریانوردان این شهرستان بخشی از این پروژه ها به اتمام رسیده و بخش دیگر آن مطابق با برنامه زمانبندی در حال انجام است .

مدیر بنادر غرب استان با تاکید به این موضوع که استفاده از تمام ظرفیتهای  بندر لنگه و بنادر غرب استان در جهت رونق بیشتر اقتصادی و اجتماعی منطقه و بهبود معیشت و زندگی ساحل نشینان است تصریح کرد: از جمله راهبردها و برنامه های در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی  بسط و گسترش پروژه‌های زیر ساختی در جهت رونق تجاری و ایجاد اشتغال مولد جوانان منطقه می باشد .

این مقام مسئول در ادامه به  طرح جامع بندر لنگه با هدف افزایش پس کرانه و اراضی پشتیبانی بندر نیز اشاره داشت  و گفت: تحقق این مهم در افزایش عملکرد فعالیت های بندری و دریایی نقش بسزایی  ایفا نموده و درغایت امر رشد و شکوفایی اقتصادی هر چه بیشتر منطقه غرب را در پی خواهد داشت .

یادآور می شود؛ بندر لنگه با دارا بودن ۵۰۰ متر اسکله و 40 هکتار وسعت به عنوان اصلی ترین بندر منطقه غرب هرمزگان شهره و علاوه بر صادرات کالا، پشتیانی از فعالیت های ترانزیتی، وارداتی و کابوتاژ را نیز بر عهده دارد.

۳۰ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۲۵
تعداد بازدید : ۱۸۷
کد خبر : ۵۲,۹۲۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید