دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
 
نصب اسکله فلزی، علیرضا کرجی ران، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، جزیره هنگام
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نصب دومین فروند اسکله فلزی درحوضچه جزیره هنگام خبرداد و گفت: با بهره برداری از این اسکله علاوه بر تفکیک مسیر ورود و خروج گردشگر و ارتقاء سطح ایمنی، مدت زمان انتظار بویژه در روزهای اوج سفرکاهش خواهد یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا محمدی کرجی‌ران با اشاره به جاذبه‌های گردشگری طبیعی و دریایی جزیره هنگام، اظهار داشت: این جزیره به دلیل وجود زیبایی‌های چشم‌نواز نظیر دسته‌های دلفین که در آب‌های نزدیک جزیره زندگی می‌کنند، سواحل زیبا و بازارچه عرضه صنایع دستی و غذاهای دریایی همه ساله پذیرای گردشگران متعدد از اقصی نقاط کشور و دنیا است.
وی با بیان اینکه به منظور ارتقاء سطح ایمنی مسافران و گردشگران، سال گذشته یک فروند اسکله در حوضچه این جزیره نصب شد، خاطرنشان کرد: دومین فروند اسکله فلزی نیز با هدف تفکیک مسیر ورودی و خروجی و جلوگیری از مدت زمان انتظار شناور و مسافر به‌ویژه در روزهای اوج حضور گردشگر و تعدد مسافر ساخته و در محل نصب شد.
به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، این اسکله از جنس بدنه فولاد دریایی به طول۲۰، عرض ۵ و آبخور ۳ متر با اعتبار 15.5 میلیارد ریال، به‌دست متخصصان داخلی ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
شایان ذکر است؛ جزیره هنگام در دو کیلومتری جنوب شرقی قشم با 9 کیلومتر طول و شش کیلومتر عرض بدلیل برخورداری از شن‌های براق، ساحل مرجانی، وجود دسته‌های دلفین و بازار محلی برپا شده با مصالح بومی منطقه که  انواع غذاهای دریایی و صنایع دستی در آن عرضه می‌شود، همچنان رنگ و بوی سنت‌های کهن جزیره را حفظ کرده و این امر باعث شده همه ساله گردشگران زیادی هنگام را به عنوان یکی از مقاصد گردشگری خود انتخاب کنند.
۴ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۷
پایگاه خبری وزارت راه |
تعداد بازدید : ۴۱۵
کد خبر : ۵۲,۹۵۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید