دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
 
محمدرضا صفا،رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس، بندر، سرمایه گذاری بخش خصوصی، سازمان بنادر
رئیس اتاق بازرگانى، صنایع، معادن و کشاورزى بندرعباس با اشاره به اطمینان و اعتماد دو جانبه ایجاد شده بین سازمان بنادر و دریانوردی و بخش خصوصی در حوزه صنایع دریایی، گفت: بخش خصوصى؛ توان رقابت در حوزه صنایع دریایى را دارد و در این راستا تجربیات بسیاری کسب کرده است.
محمدرضا صفا در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانى سازمان بنادر و دریانوردى با اشاره اهمیت بسیار بالاى سرمایه گذارى بخش خصوصى در حوزه بندرى و دریایى، اظهار داشت: بنادر و به ویژه بنادر جنوبى کشور از نظر جذب سرمایه گذار بخش خصوصى شرایط مطلوبى دارند و ایجاد فضاى رقابتى در کنار حمایت ها و تسهیلات ارائه شده از سوى سازمان بنادر و دریانوردى موجب شده است تا شاهد رونق بنادر ایران و ایجاد فرصت هاى شغلى باشیم.
وى ادامه داد: بخش خصوصى توان رقابت در حوزه صنایع دریایى را دارد و در این بین ضرورت دارد دولت و حاکمیت با لحاظ حمایت هاى لازم، ارائه تسهیلات مناسب و پشتیبانى کافى، شرایط را براى حضور طولانى مدت بخش خصوصى در بنادر ایران فراهم کنند.
رئیس اتاق بازرگانى، صنایع، معادن و کشاورزى بندرعباس با بیان اینکه بخش خصوصی در حوزه بندری و دریایی تجربه مناسبی دارد، عنوان کرد: در زمینه شناورهای بالای 1000 تن با هماهنگی بانک های عامل شرایط مناسبی فراهم شده است و حتی می توان در زمینه شناورهای بالای 5000 تن چنین رویه را دنبال کرد؛ در این حوزه آورده بخش خصوصی 30 تا 60 درصد است و مابقی اعتبارات از سوی دولت تأمین می شود، این امر نشان می دهد دولت در حوزه صنایع دریایی به بخش خصوصی اعتماد دارد.
وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به تحولات هرچه بیشتر و بهتر در راستای فعالیت بخش خصوصی در حوزه بندری و دریایی، بیان کرد: پتانسیل های فراوانی در حوزه دریایی و بندری در کشور وجود دارد و زیرساخت های بسیاری در این رابطه به وجود آمده است، بنابراین باید بتوانیم شرایط را به گونه ای پیش ببریم که با جذب سرمایه بخش خصوصی شاهد رونق بیش از پیش بنادر باشیم.
صفا با اشاره به کاهش تصدی گری دولت در امور اقتصادی، افزود: دولت صرفا سیاستگذاری و نظارت را در دستور کار قرار دهد و با حمایت و پشتیبانی لازم از سرمایه گذاران بخش خصوصی، فعالیت ها را پیش ببرد.
رئیس اتاق بازرگانى، صنایع، معادن و کشاورزى بندرعباس با تأکید بر اینکه توسعه صادرات غیرنفتی از مسیر بنادر یکی از مهم ترین مسائل برای رونق اقتصادی کشور است، گفت: خوشبختانه در این راستا گام های بسیار خوبی برداشته شده و فعالیت های مناسبی صورت گرفته است، بدین جهت امیدوارم بیش از هر زمان دیگر با دوری از اقتصاد نفتی، در مسیر اقتصاد دریامحور و توسعه صادرات غیرنفتی حرکت کنیم.
۴ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۴۳۷
کد خبر : ۵۲,۹۶۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید