یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
 
ایجاد مدل سه بعدی و سامانه واقعیت مجازی در مجتمع بندری شهید رجایی
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از ایجاد مدل سه بعدی مختصات دار با قابلیت های متنوع و راه اندازی سامانه واقعیت مجازی در مجتمع بندری شهید رجایی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "علی رضا محمدی کرجی ران " با بیان اینکه برای اولین بار در سطح بنادر کشور تهیه تصاویر سه بعدی و راه اندازی سامانه واقعیت مجازی در مجتمع بندری شهید رجایی به شکل پایلوت عملیاتی شد اظهار داشت: با اجرای این پروژه مشاهده کلیه عوارض، تاسیسات و مستحدثات روبنایی در محدود ه 2040 هکتاری که مشتمل بر بندر شهیدرجایی، اراضی پشتیبانی، بندر خلیج فارس و محوطه 200 هکتاری میباشد پیاده سازی شده است .

مدیر منطقه ویژه اقتصادی مجتمع بندری شهید رجایی  با اشاره به نتایج حاصله از اجرای این طرح خاطر نشان کرد: تصاویر سه بعدی مختصات دار با قابلیت های متنوع از جمله اندازه گذاری و محاسبه مساحت با وضوح کامل پیاده سازی و  بر روی سامانه واقعیت مجازی بندر شهید رجایی جهت رویت و بهره برداری بارگذاری خواهد شد.

به گفته محمدی کرجی ران، مجوزهای لازم به منظور تهیه تصاویر سه بعدی اراضی بندر لنگه بعنوان دومین بندر  کشور اخذ شده و تصویر برداری از آن بندر به پایان رسیده و ایجاد مدل اراضی این بندرگاه طی روزهای آینده آغاز می شود .

۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۰۸
تعداد بازدید : ۲۰۱
کد خبر : ۵۳,۳۳۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید