یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
 
ارتقا سطح حفاظتی و امنیتی بندرگاه ابوموسی با بهره برداری از یک دستگاهx-RAY
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در راستای تامین تجهیزات و ارتقا سطح حفاظتی و امنیتی سالن مسافری بندر گاه ابوموسی یک دستگاه X-RAY تولید داخلی خریداری و در محل این بندرگاه نصب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "محمد رضا پور رجبی "  بابیان اینکه جزیره ابوموسی یکی از جزایره راهبردی و استراتژیک کشور در ابعاد مختلف  تجاری، مسافری و صیادی بشمار می آید اظهار داشت: توسعه بندر گاه این جزیره مطابق با سندطرح جامع تدوین شده توسط سازمان بنادر و دریانوردی در حال انجام است.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: به لحاظ کثرت تردد شناورهای داخلی و خارجی  در این بندرگاه؛ لزوم ارتقاسطح حفاظتی و امنیتی سالن مسافری این جزیره در دستورکارقرارگرفت .

وی افزود: برهمین اساس یک دستگاه X-RAY  تجاری  سازی شده توسط یک شرکت داخلی خریداری و در محل سالن مسافری این بندرگاه نصب گردید .

این مقام مسئول  ارزش ریالی این دستگاه را 7 میلیارد و 430 میلیون ریال  اعلام کرد وگفت: با بهره برداری از این دستگاه که توسط همکاران یگان حفاظت اداره کل بنادر و دریانوردی راهبری  می شود؛ برروی کلیه اجناس قابل حمل توسط مسافران کنترل حفاظتی و ایمنی صورت خواهد گرفت .

شایان ذکر است؛ جزیره ابوموسی  بامساحت 12.8کیلومتر در جنوبی ترین نقطه کشور واقع شده است.

۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲
تعداد بازدید : ۲۱۴
کد خبر : ۵۳,۳۵۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید