یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
 
رشد ۹ درصدی فعالیت‌های بندر نفتی خلیج فارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته/ پهلوگیری بیش از ۱۱۰۰ فروند شناور در این بندر
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تشریح عملکرد یازده ماهه بندر نفتی خلیج فارس در حوزه صادرات و واردات اظهارداشت: طی این مدت حدود ۲۷ میلیون ۳۶۶ هزارتن فعالیت انجام گرفته که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته نمودارها رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "علیرضا محمدی کرجی‌ران"با اشاره به عملکرد یازده ماهه بندر نفتی خلیج فارس اظهار داشت: کل فعالیت ثبت شده در زمان یاد شده ۲۷ میلیون ۳۶۶ هزارتن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۹ درصدی را شاهد هستیم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان عملکرد این بندرگاه نفتی را در بخش بنزین بیش از ۵ میلیون و ۸۰۰ هزارتن و در حوزه بانکرینگ (سوخت رسانی به کشتی) را600 هزار تن اعلام کرد که رشد ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی تعداد کل شناورهای پهلو داده شده در این بندر نفتی را طی یازده ماهه سال جاری هزارو ۱۲۶ فروند اعلام کرد و گفت: از این میزان ۱۲۷ فروند شناور درحوزه بانکرینگ، ۲۰۴ فروند شناوردر حوزه حمل بنزین و مابقی دیگر شناورهای حمل فرآورده‌های نفتی بوده است.

شایان ذکر است؛ بندر نفتی خلیج فارس به عنوان زون نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با ۱۲ پست اسکله مهمترین و بزرگترین بندر نفتی زیر مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی بشمار می‌آید .

 

۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۰۴
تعداد بازدید : ۱۷۴
کد خبر : ۵۳,۳۸۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید