یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
 
ظرفیت سازی برای تسهیل  صادرات و واردات در بنادر کشور
رییس سازمان ملی استاندارد گفت: بندر شهید رجایی از ظرفیت های قابل توجهی برای تخلیه و بارگیری انواع کالاها برخوردار است بر آنیم تا متناسب با طرحهای توسعه ای این بندر قابلیت های استانداردی را در حوزه های مختلف ارتقا بخشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، " غلامرضا شریعتی" طی بازدیدی از بخش های مختلف بندر شهید رجایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هرمزگان پیشانی صادرات و واردات کشور و قلب تجارت ایران است؛ اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد به عنوان نهادی حاکمیتی متناسب با دیگر دستگاه های ذیربط برای تسریع در امر صادرات و واردات حضور خود را در بنادر تقویت خواهد کرد.

وی افزود: سازمان استاندارد برای تضمین کیفیت کالاها در بنادر حضوری فعال داشته و ظرفیت سازی و تسهیل شرایط را جهت انجام امر صادرات و واردات و رفع موانع احتمالی به جد دنبال خواهد کرد.

معاون رییس جمهور گفت: در زمان تحریم ها، بسته های حمایتی را تدوین نموده و مصوباتی را در راستای کاهش موانع ابلاغ کردیم.

 شریعتی برکاهش تصدی گری دولت در حوزه استاندارد و توجه به حمایت از بخش خصوصی و آزمایشگاه های تخصصی و شرکت های بازرسی و صدور مجوزهای لازم تاکید کرد و آنرا از اولویت های سازمان ملی استاندارد خواند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این بازدید ضمن تشریح تنوع صادرات و واردات انواع کالا در بندر شهید رجایی بر لزوم توسعه زیر ساخت های اداری و آزمایشگاهی با هدف تسریع در فرآیند ورود و خروج کالا تاکید کرد.

" علیرضا محمدی کرجی ران" توسعه بندر شهید رجایی را یکی از برنامه های مهم در راستای ارتقای ظرفیت به منظور پذیرش کالاها عنوان کرد و گفت: تقویت خدمات آزمایشگاهی و بهره گیری از امکانات روز امد کمک قابل توجهی را جهت ارائه خدمات بهتر و  تسریع در روند خروج کالاهای از بندر خواهد نمود.

۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۱۱
تعداد بازدید : ۱۸۵
کد خبر : ۵۳,۵۹۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید