یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
 
عملیات موفقیت آمیز یافتن  2 صیاد قشمی بعد از ۱۵ساعت
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: عملیات جستجو و نجات دریایی برای یافتن 2 صیاد قشمی که بیش از 15 ساعت در 25 مایلی جنوب قشم ناپدید شده بودند، با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اسماعیل مکی زاده" در تشریح این حادثه دریایی اظهار داشت: طبق اطلاع از مسوولان و مردم محلی روستای رمچاه قشم مبنی بر نقص فنی و قطع ارتباط و ناپدید شدن یک فروند قایق صیادی با 2 نفر سرنشین در ۲۵ مایلی جنوب قشم درشامگاه شنبه به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی استان هرمزگان، سریعا هماهنگی با اعزام شناور ناجی ۱۲از قشم و اعزام واحدهای همیار ناجی  و ندسا و دریابانی و بالگرد به منطقه اغاز شد.

وی ادامه  داد: برای جستجو و فراخوان شناورهای درحال عبور در منطقه از طریق ارسال پیام رادیویی برای مشارکت در عملیات در نهایت بعد از  ۱۵ ساعت تلاش نفرات در حالی که قایقشان غرق شده بود در مسیر ترددی تنگه هرمز توسط لنج صیادی عبوری از بندر کلاهی میناب در صحت سلامت روی اب نجات یافته اند.

مکی زاده در پایان از عموم دریانوردان و هموطنان خواست در صورت هر گونه شرایط اضطرار و یا حادثه دریایی در طول شبانه روز، سریعا با سامانه ۱۵۵۰ (مرکز جستجو و نجات دریایی) تماس حاصل نموده تا هماهنگی های لازم برای کمک رسانی به افراد یا شناور مضطر، انجام پذیرد.

28 اسفندماه سال گذشته نیز عملیات جستجو و نجات دریایی برای یافتن سر نشینان قایق صیادی در شرق جزیره لارک موفقیت آمیز بود.

۲ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۰۷
تعداد بازدید : ۱۱۳
کد خبر : ۵۳,۷۱۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید