یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
 
بازگشت یدک کش خلیج فارس4 به چرخه خدمات حمل و نقل دریایی /تعمیر  و به آب اندازی 30 فروند انواع شناورطی سال گذشته دربندر شهید رجایی
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اتمام تعمیر اساسی و زیر آبی و به آب اندازی یدک کش خلیج فارس 4 و الحاق این شناور به چرخه خدمات حمل و نقل دریایی بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: در سال گذشته 30 فروند انواع شناور در بندر شهید رجایی تعمیر و به استمرار فعالیت در ناوگان خدمات دریایی کشور ملحق شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "محمدرضا پور‌رجبی" اظهارداشت: یدک کش پر قدرت خلیج فارس ۴ بعد از اتمام تعمیرات اساسی و زیر آبی و انجام بازرسی های کارشناسان موّسسه رده بندی  در محل سرسره مخصوص  تعمیرات بندر شهید رجایی به آب اندازی شد.

وی طول این یدک کش را ۳۴ متر ؛ با عرض حدود ۱۰ متر و آبخور حدود 4.5 متر  اعلام کرد و افزود: این شناور پرقدرت از ۴۴۰۰ اسب بخار و توان کشش بیش از ۵۰  کیلو نیوتن برخوردار است.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، مهم‌ترین ماموریت شناور یدک کش خلیج فارس 4 را شرکت در عملیات پهلو دهی و جداسازی کشتی‌های تجاری و نفتی عنوان کرد.

به گفته پوررجبی، این شناور با برخورداری از سیستم  رانش سمتی که قادر است به همه جهات نیرو وارد کند، در عملیات مقابله با آتش، آلودگی و همچنین اسکورت کشتی‌ها  نیز ایفای نقش می‌کند.

پور رجبی در بخش دیگری از سخنانش حفاظت از سطح آمادگی عملیات شناورهای خدماتی را یکی از مهم‌ترین وظایف و راهبردها اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بنادر و دریانوردی عنوان کرد و گفت: در سال گذشته 30 فروند شناور با کاربری های مختلف در این اداره کل  و دیگر کشتی سازی های استان تعمیر و به ناوگان خدمات دریایی جنوب کشور محلق شدند.

۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۱۵
تعداد بازدید : ۱۰۲
کد خبر : ۵۳,۷۴۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید