یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
 
تداوم بازدیدها در ایام تعطیلات نوروز با بازرسی از 200 سازه دریایی از شرق تا غرب استان / شناسایی و تشکیل پرونده برای دو سازه غیر مجاز دریایی
دبیر کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان گفت : به منظور جلوگیری از دخل و تصرف غیر مجاز اراضی ساحلی و حریم دریا توسط دریاخواران از 200 سازه دریایی در ایام تعطیلات نوروز بازدید صورت گرفت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "علی رضا محمدی کرجی ران "با اشاره به تاکیدات ریاست محترم دادگستری استان در ششمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال  مبنی بر لزوم نظارت دقیق برسواحل و بنادر بویژه درایام تعطیلات نوروزی اظهارداشت : به منظور جلوگیری از دخل و تصرف غیر مجاز در اراضی ساحلی و حریم دریا و ساخت و سازه غیر مجاز، گشت نظارتی این اداره کل متشکل از دو گروه؛ مبادرت به رصد ۲۲۳۸ کیلومتر نوار ساحلی استان نمودند .

وی افزود: علاوه بر بازدیدهای مداومی که در طول سال انجام می پذیرد در ایام تعطیلات نوروز نیز از حدود 200 سازه و تاسیسات دریایی در کرانه ساحلی استان توسط گشت نظارتی این اداره کل بازدید بعمل آمد.

دبیر کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان تاسیسات دریایی با کاربری نفتی، تجاری، صیادی، صنعتی، چند منظوره، مسافری، تفریحی و گردشگری، تاسیسات آب شیرین کن و همچنین کارگاه های ساخت و تعمیر شناور را از جمله اماکن مورد بازدید بازرسان عنوان کرد.

وی ادامه داد: در بازدیدهای صورت گرفته دو مورد تخلف ساخت و ساز غیر مجاز که یکی در غرب استان و دیگری در یکی از جزایر توسط گشت نظارت کشف شد که بازرسان پرونده مذکور را جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضا معرفی کردند.

شایان ذکر است؛ براساس قانون حسب وظایف حاکمیتی حق صدور مجوز ساخت، بهره برداری و  نظارت بر ساخت و سازه های دریایی بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی واگذار شده است.

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴
تعداد بازدید : ۶۹
کد خبر : ۵۳,۷۵۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید