سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
 
اقتصاد دریامحور،رونق پسکرانه بنادر ،سیدعلی حسینی،نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی ایران
نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه پسکرانه بنادر ایران؛ در حوزه اقتصاد کلان دارای ظرفیت فوق العاده‌ای است، گفت: رونق پسکرانه بنادر ، توسعه اقتصاد دریامحور و افزایش تولید را به همراه دارد.
سیدعلی حسینی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ مبنی بر «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» و اقداماتی که باید در راستای افزایش هرچه بیشتر تولید و فعالیت های ارزش افزوده در پسکرانه بنادر ایران رخ دهد، اظهار داشت: با حمایت، پشتیبانی، رفع موانع، سرمایه گذاری، توسعه بر اساس مطالعه، برنامه ریزی بلندمدت، توجه به کریدورهای حمل و نقل و سایر موارد اثرگذار در راستای رونق تولید، می توان زمینه فعالیت های تولیدی و ارزش افزوده ای را در پسکرانه بنادر کشور مدنظر قرار داد.
 
وی ادامه داد: به نظر می رسد، سرمایه گذاری در برخی حوزه های تولیدی چه در پسکرانه بنادر و چه در سایر نقاط ویژه اقتصادی و مناطق آزاد مغفول مانده است و نیازمند شناسایی و فعالیت بخش خصوصی همراه با حمایت دولت در این زمینه هستیم.
 
نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر لزوم کوتاه شدن فرآیندهای اقتصادی به منظور تسریع تولید و فعالیت های ارزش افزوده ای، عنوان کرد: باید ظرفیت های بالقوه بنادر در حوزه تولید و فعالیت های ارزش افزوده ای را بالفعل کرد و تنها در این صورت است که موتور اقتصاد کشور به حرکت در می آید.
 
حسینی افزود: بنادر ظرفیت فوق العاده ای به منظور فعالیت اقتصادی در بخش هایی نظیر فولاد، پتروشیمی، خودروسازی و...دارند و از شرایط ویژه کاهش هزینه حمل و نقل برخوردار هستند، بنابراین باید زیرساخت های زیربنایی و روبنایی، امکانات لازم و حمایت های مستمر در این رابطه به منظور فعالیت بخش خصوصی مدنظر قرار گیرد تا شاهد پویایی پسکرانه بنادر در حوزه تولید و فعالیت های ارزش افزوده ای باشیم.
 
وی با بیان اینکه ارائه خدمات در حوزه دریایی و بندری، زمینه ساز فعالیت های ارزش افزوده ای است، گفت: اقتصاد دریامحور می تواند رونق پسکرانه بنادر را در بخش تولید و فعالیت های ارزش افزوده ای به همراه داشته باشد.
 
نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به تنوع حوزه حمل و نقل در ایران، اظهار داشت: باید زیرساخت های لازم در هر یک از شقوق حمل و نقل اعم از جاده ای، دریایی، ریلی و هوایی فراهم شود و با توجه به اینکه کشور ما از نظر موقعیت جغرافیایی و ترانزیتی از مزایای بسیاری برخوردار است باید بتوانیم به نحو مطلوب از این پتانسیل استفاده کنیم.
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۳۳
تعداد بازدید : ۶۸۰
کد خبر : ۵۳,۸۱۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید