سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
 
بازرسی بیش از دو هزارو 500 فروند شناورتجاری ایرانی و خارجی در بنادر هرمزگان/ رسیدگی به شکایات 53 دریانورد ایرانی وخارجی و تلاش جهت رسیدن به مطالبات مطروحه
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از بازرسی دو هزار و 529 فروند انواع شناور کنوانسیونی و غیر کنوانسیونی توسط اداره کنترل بازرسی کشتی ها طی سال 99 در بنادر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، " اسماعیل مکی زاده " گفت: از مجموع شناورهای بازرسی شده در سال 99  حدود دو هزار و 79 فروند شناور ایرانی و 450 فروند نیز شناور خارجی  بوده که انواع شناور کنوانسیونی و غیر کنوانسیونی را شامل شده است.

وی اظهار داشت: از مجموع شناورهای مورد بازرسی قرار گرفته دو هزارو 35 فروند دارای نواقص بودند که از این میزان هزارو 673 فروند شناور ایرانی با 71 درصد نقص و 362 فروند نیز شناور خارجی با 80 درصد نقص بوده که تا بازرسی مجدد مکلف به رفع نقص شدند .

این مقام مسئول عمده نواقص مورد تذکر در شناورهای کنوانسیونی را گواهینامه ها ، کتب و نشریات دریایی ، ماشین آلات ، کنوانسیون کار دریایی ، تهویه و سند شناسایی خدمه عنوان کرد و گفت : این نواقص پس از اعلام ،رفع نواقص و پس از بازررسی مجدد،برای شناورهای مذکور مجوز دریانوردی  صادر شده است .

وی به نواقص یافت شده در شناورهای غیر کنوانسیونی نیز اشاره ای داشت و گفت: به دلیل نوع متفاوت ساختار و فعالیت در این شناورها نواقصی چون گواهی بیمه نامه، حلقه نجات، کپسول اطفا حریق، گواهی نامه شایستگی پرسنل، جلیقه نجات و... مورد بازدید قرارگرفته و تا رفع عیوب از استمرار فعالیت شناور ممانعت بعمل آمد.

به گفته مکی زاده با توجه به حساسیت و اهمیت ایمنی شناورهای مسافری هر ساله  مطابق با  سیستم مدیریت یکپارچه؛ این اداره کل از ابتدای آذرماه لغایت 25 اسفندماه (زمان شروع طرح نوروزی) چهار مورد بازرسی خاص و ویژه علاوه بر بازرسی های جاری شامل 2 مورد بازرسی گسترده و 2 مورد بازرسی متمرکز (شامل تجهیزات ایمنی و توانمندی های خدمه برای سال جاری) از کلیه شناورهای مسافری و لندینگ کرافتها حامل خودروهای سرنشین دار صورت می پذیرد.

وی ادامه داد: به تعداد760 مورد بازرسی اولیه و مجدد از شناورهای مذکور بمنظور ارتقا هر چه بیشتر استانداردهای فنی و ایمنی آنها در مواجهه با کثرت مسافرتهای دریایی در پایان سال صورت گرفته است .

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی  هرمزگان از دیگر اقدامات  عمده افسران کنترل و بازرسی کشتی های استان اجرای الزامات کنوانسیون MLC2006 کنترل چگونگی رعایت پروتکل های بهداشتی مربوط به ویروس COVID-19 توسط خدمه شناورهای وارده به بنادر استان بر روی عرشه کشتی ها و همچنین  رسیدگی به شکایات 53 دریانورد ایرانی و خارجی و کمک به آنها برای رسیدن به حق و حقوق خود اشاره کرد .

۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ۰۸:۵۸
تعداد بازدید : ۱۷۲
کد خبر : ۵۳,۸۲۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید