سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
 
تخلیه دو نگله سنگین 222 تنی در بندر شهید رجایی
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: دو نگله سنگین ترانزیتی با وزن مجموع 222 تن در منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر شهید رجایی تخلیه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان  "منصور خرمشکوه" درباره تخلیه دو نگله سنگین (نگله واحد شمارش کالا) در بندر شهید رجایی  اظهار داشت: این محموله ترانزیتی شامل دو نگله یکی با وزن 123 تن و طول 60 متر و دیگری 90 تن با طول 40 متر بوده که از بندر جبل علی کشور امارات بارگیری و مقصد نهایی آن کشور عراق است.

خرمشکوه با اشاره به مراحل عملیات جابجایی این محموله گفت: این دو نگله با استفاده از دو دستگاه شورت کرن (جرثقیل ساحلی ) و با رعایت کامل کارگوپلن (نقشه چیدمان کالا در زمان تخلیه و بارگیری )به صورت استاندارد و کاملا ایمن در مدت زمان دو ساعت از روی کشتی تخلیه شد.

وی افزود: این دو محموله بر روی کشنده های بوژی که از قبل بر روی اسکله مستقر شده بود، قرار گرفته و پس از مهاربندی کامل آن بر روی کشنده، با رعایت کامل الزامات ایمنی، عملیات انتقال به محوطه های بندری انجام پذیرفت.

 معاون امور بندی و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت:  وجود ۲۴۰۰ هکتار محوطه عملیاتی و ارایه خدمات بندری به صورت ۲۴ ساعته به کشتی ها و صاحبان کالا و بهره گیری از مدرن ترین تجهیزات تخلیه و بارگیری از جمله قابلیت ها و مزایای بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور بشمار می آید .

۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۰۸
تعداد بازدید : ۱۷۵
کد خبر : ۵۳,۸۹۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید