سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
 
میزان تخلیه و بارگیرى بندر شهیدرجایى در فروردین ١٤٠٠/ رشد ٥٩ درصدى صادرات و رشد ١٦٠ درصدى ترانزیت از بزرگترین بندر کانتینرى کشور
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به میزان تخلیه و بارگیرى بندر شهیدرجایى در فروردین ماه ١٤٠٠، میزان صادرات و ترانزیت از این بندر را طى مدت مربوطه اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "علی رضا محمدی کرجی ران" با بیان اینکه در فروردین ماه سال جاری 158 فروند کشتی کانتینری در اسکله اختصاصی بندر شهید رجایی پهلودهی شده است، اظهار داشت: نسبت به مدت مشابه سال قبل آمارها رشد شاخص ها را در همه حوزه های کانتینری نشان می دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: در فروردین ماه سال جاری 126 هزار و 850 TEU  کانتینر در بزرگترین بندر کانتینری کشور تخلیه و بارگیری شده که آمارها بیانگر رشد 12 درصدی در این بخش است. 

کرجى ران با اشاره به میزان صادرات کالاهای کانتینری در مدت یاد شده، بیان کرد: در نخستین ماه از سال جاری 42 هزار TEU کانتینر از مبدا بندر شهیدرجایی به سایر کشورها صادرشده که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل رشد 59 درصدی را شاهد هستیم.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی میزان ترانزیت کالاهای کانتینری را نیز 20 هزار و 231 TEU عنوان کرد و گفت: در این بخش نیز رشد 160 درصدی  محقق شده است .

شایان ذکر است بندر شهید رجایی با بهره گیری از 30 دستگاه گنتری کرین که 20 دستگاه آن سوپر پست پاناماکس نسل جدید، 8 دستگاه پست پاناماکس و ٢ دستگاه دیگر پاناماکس نسل قدیم است و برخورداری از 15 اسکله اختصاصی، بزرگترین بندر کانتینری کشور بشمار می آید.

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۴۹
تعداد بازدید : ۹۲
کد خبر : ۵۴,۰۰۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید