دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 
برگزاری مراسم شام غریبان درمحل یادمان شهدای  بندرشهید رجایی
در اولین شب خاکسپاری شهدای گمنام، خانواده کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بر مزار این دو شهید والامقام حضور یافته و با قرائت دعای پرفیض زیارت عاشورا مراسم معنوی شام غریبان را برگزارکردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در اولین شب خاکسپاری دو شهید والا مقام جمعی از خانواده کارکنان این اداره کل با حضور بر سر مزار  و قرائت دعای پر فیض زیارت عاشورا درشب شام غریبان این دو شهید والا مقام به سوگ نشستند .

بر اساس این گزارش حضرت حجت السلام و المسلمین محمد حسن نعیم آبادی مسئول فرهنگی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان  طی سخنانی به جایگاه رفیع شهدا بویژه شهدای گمنام اشاره کرد و وجود مطهر دو شهید گمنام در بزرگترین بندر تجاری کشور را منشا خیر و برکت برای جامعه دریایی و بندری استان دانست .

نقل خاطر از رشادتهای شهدای هشت سال دفاع مقدس، ذکر مصیبت اهل بیت (ع) و قرائت دعای پر فضیلت زیارت عاشورا از دیگر برنامه های اجرا شده در اولین شب تدفین شهدای گمنام بود .

شایان ذکر است؛ همزمان با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر پیکر مطهر دو شهید گمنام 18 و 20 ساله که در فکه و شرق دجله تفحص شده بود وارد بندرعباس شد و بعد از برگزاری مراسم شب وداع در امام  زاده سید مظفر (ع) روزگذشته (4 خرداد) با حضور پرشور شخصیتهای مذهبی، فرهنگی، نظامی و جامعه بزرگ دریایی و بندری در محل بندر شهید رجایی تشییع و در یادمان شهدای این بندر به خاک سپرده شد.

۵ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۲۷
تعداد بازدید : ۱۵۲
کد خبر : ۵۴,۲۵۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید