دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 
نجات جان همه سرنشینان  شناوردوبه متین/ بی توجهی به هشدارها واستمراردریاروی درشرایط نامساعد جوی محتمل ترین علت این حادثه
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات هر 7 سرنشیان شناور دوبه متین در آبهای کشور عمان خبر داد و گفت: بی توجهی به هشدارها ی هواشناسی و استمرار دریاروی در شرایط نامساعد جوی محتمل ترین علت بروز این حادثه به نظر می رسد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، " اسماعیل مکی زاده " ضمن تشریح جزئیات عملیات نجات سرنشینان شناور دوبه متین  گفت: مقارن ساعت 22:50 شب گذشته (5 خردادماه ) گزارشی مبنی بر خروج از شرایط تعادل و به حالت نیمه غرق در آمدن شناور دوبه  منتسب به متین  در آبهای کشور عمان واصل شد.

وی افزود: بلافاصله  مرکز ملی جستجو و نجات دریایی بندرعباس( mrcc  ( ضمن هماهنگی با گارد ساحلی کشور عمان، نیروی دریایی سپاه (ندسا) و دریابانی نسبت به اعزام نیروها از جمله  ناجی ۱۲ از نزدیکترین ایستگاه به محل اقدام کرد .

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته خوشبختانه هر 7 خدمه این شناور متشکل از 5 نفر ایرانی و دو تبعه هندی که پیش از غرق شدن موفق به خروج از شناور از طریق لایف رافت شده و بدلیل شرایط نامساعد جوی اسیر امواج بودند نجات یافته و در سلامت کامل به سر می برند.

مکی زاده محموله این شناور را کاشی و سرامیک و مقصد آن را بندر السویق کشور عمان عنوان کرد و گفت : علل این حادثه توسط تیم بررسی سوانح دریایی  در حال برسی است؛ اما آنچه محتمل بنظر می رسد بی توجهی به هشدارهای هواشناسی و استمرار دریاروی درشرایط نامساعد جوی می توان پیش بینی کرد .

۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۴۹
تعداد بازدید : ۲۰۷
کد خبر : ۵۴,۲۸۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید